Ekologiczne fryzjerki i fryzjerzy celebrowali jubileusz

 tekst sponsorowany)


Podczas podsumowującego 15 lat działalności spotkania, przedstawiciele CulumNATURA cieszyli się z osiągniętych sukcesów i planowali dalsze działania. Spotkanie odbyło się w pobliżu austriacko – węgierskiej granicy, w parku naturalnym jeziora Neusiedler.

 

– Po 15 latach wspólnej drogi w kierunku ochrony środowiska i zdrowia, zobaczyliśmy  jak wspaniale rozwija się świadomość zarówno u klientów, jak i u samych fryzjerów i kosmetyczek. To, co przed kilku laty byłoby nie do pomyślenia, czyli ponad 500 salonów oraz współpraca ze szkołą zawodową, która jako pierwsza w Europie utworzyła profil fryzjerstwa i kosmetyki naturalnej opartej na produktach CulumNATURA stało się rzeczywistością – relacjonują Noall Conrad i Robert Pałatynski z polskiego oddziału CulumNATURA.

– Nie tylko starsi, ale i bardzo młodzi ludzie, bardzo konsekwentnie i świadomie chcą rezygnować z chemii. Odkrycie, iż natura lepiej zdobi niż chemia, wypróbowanie zarówno naturalnych farb, jak i produktów kosmetycznych na własnej skórze, do tego ich wspaniały zapach oraz pozytywne skutki ich stosowania, mówią same za siebie i przemawiają do każdego, kto ma z nimi do czynienia – dodają.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W tym roku firma objęta patronat nad dziećmi dotkniętymi epidermo lysis bullosa – pęcherzykowym oddzielaniem się naskórka. To bolesna choroba, która przez naukę zaklasyfikowana jest jako błąd genetycznyi uważana za nieuleczalną. Pierwszy kontakt nastąpił z chłopcem o imieniu Gerald, który przy spotkaniu z Willim (założycielem i pomysłodawcą CulumNATURA) i Astrid, w wieku lat czterech nie chodził. Natura pomogła. Co prawda pęcherze się pojawiają, szczególnie gdy mały łakomczuch dorwie się do słodyczy, ale nasze całkowicie naturalne, przez to łagodne kosmetyki, jak i zaproponowana przez Astrid zmiana diety, pozwoliły ulżyć cierpieniom Geralda. Chłopczyk chodzi, śmieje się, jest rezolutnym prawie już sześciolatkiem.

– Tak jak on i jego rodzice od nas się uczą, my uczymy się od nich
– relacjonują Noall Conrad i Robert Pałatynski.

Grupowe zdjęcie uczestników spotkania

 

CulumNATURA® produkuje od roku 1996 naturalne, konsekwentnie uczciwe kosmetyki, które są rozprowadzane wyłącznie w kręgu fachowców (fryzjerów naturalnych, terapeutów dermatologii naturalnej i salonów kosmetycznych). Naprzeciw światowym ciągle rosnącym problemom zdrowotnym, spowodowanym m.in. przez ciągłe zatrucie naszego środowiska niebezpiecznymi, chemiczno-syntetycznymi substancjami, proponujemy bezkompromisową, ekologicznie nienaganną alternatywę.

 

Wysokiej jakości kosmetyka naturalna CulumNATURA® odpowiada wymogom najostrzejszego na świecie standardu jakości środków spożywczych – Codex Alimentarius Austriacus i spełnia wymogi Humane Cosmetics Standard (HCS).

Przeczytaj więcej o CulumNATURA: Dołącz do ekologicznych fryzjerek i kosmetyczek z CULUMNATURA!

Polski Oddział CulumNATURA:
DAMA sp. z o. o.
Gołębia 11
98-220 Zduńska Wola
Tel. 4843-824-0791
culumnatura@damasc.pl
www.culumnatura.pl

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!



Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia