Teraz czytasz...
Domowe kosmetyki z warzyw – już jest kolejny tom ABC kosmetyki naturalnej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Domowe kosmetyki z warzyw – już jest kolejny tom ABC kosmetyki naturalnej

 

Wykorzystując naturalne metody w kosmetyce domowej można zaradzić takim dolegliwościom jak: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych. Pomaga w tym kolejny tomik poradnika ABC kosmetyki naturalnej poświęcony warzywom.

II tom serii ABC kosmetyki naturalnej (warzywa) to:

– Ponad 170 przepisów na maseczki, toniki, eliksiry, okłady, peelingi, kąpiele z wykorzystaniem warzyw
– Informacje o walorach zdrowotnych i wykorzystaniu w kosmetyce naturalnej sezonowych warzyw
– Praktyczne porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania eko kosmetyków
– Liczne ciekawostki i praktyczne porady
– Indeks dolegliwości i schorzeń pomagający w szybkim dotarciu do informacji

Wszystkie zaproponowane w poradniku przepisy są proste i szybkie – można je przygotować z łatwo dostępnych składników. W II tomie „ABC kosmetyki naturalnej” prezentujemy naturalne, domowe kosmetyki z ponad 25 gatunków warzyw od cebuli, chrzanu i czosnku począwszy na sałacie, selerze i ziemniakach skończywszy.

Książka ma 96 kolorowych stron, została wydrukowana na papierze z recyklingu.

O autorce

Autorką poradnika jest Magdalena Przybylak – Zdanowicz – dziennikarka i współautorka poradników zielarskich i kulinarnych. Rokrocznie opracowuje Ekologiczny Poradnik Księżycowy dla działkowców, ogrodników, rolników oraz kalendarze zdzierane. Współpracuje z czasopismem i portalem o produktach ekologicznych Biokurier.pl i czasopismem dla rolników ekologicznych „Eko Arka”. Od kilku lat wspólnie z mężem prowadzi certyfikowane gospodarstwo ekologiczne na Warmii.

Zobacz także

nakładanie oleju na włosy

Gdzie kupić?

Serdecznie zapraszamy do sklepu internetowego Wydawnicwa Gaj, saloników prasowych RUCH i GARMOND PRESS (w sierpniu i wrześniu) a także wybranych eko sklepów (już wkrótce).

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.