Teraz czytasz...
CulumNATURA uruchamia akademię dla fryzjerów i kosmetyczek
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

CulumNATURA uruchamia akademię dla fryzjerów i kosmetyczek

Avatar photo

Naturalny fryzjer, kosmetyczka lub specjalista do spraw skóry i włosów – to specjalności, których nauczyć będzie się można w uruchomionej właśnie przez austriacką firmę CulumNATURA akademii.

Już od 1996 roku austriacki producent kosmetyków naturalnych prowadzi szkolenia na temat holistycznej wiedzy z zakresu pielęgnacji skóry i włosów oraz towarzyszy profesjonalnym fryzjerom i kosmetyczkom w drodze do naturalności.

Katharina Kronsteiner
Katharina Kronsteiner

Obsługa klienta jest czymś więcej niż tylko rekomendacją produktu. Nowocześni, zainteresowani ekologią klienci oczekują od swoich fryzjerów i kosmetyczek fachowej wiedzy. Powinni oni wiedzieć, jakie składniki są zawarte w produktach i dlaczego są one zalecane lub też nie. Dla mnie Akademia oznacza docenienie zawodu fryzjera, który w międzyczasie został zdefiniowany np. w Austrii jako zawód deficytowy. Poprzez dalsze szkolenia w Akademii, fryzjerzy i kosmetyczki mają możliwość zdobycia unikalnych kwalifikacji: jako profesjonaliści na rozwijającym się rynku kosmetyków naturalnych i kompetentni rzemieślnicy. To oczywiście powinno być adekwatnie wynagradzane

– mówi Katharina Kronsteiner, dyrektor zarządzająca CulumNATURA®

Przede wszystkim doradztwo

Pod egidą Akademii szczególną uwagę zwraca się na kompetencje doradcze. Poza przekazywaniem specjalistycznej, fachowej wiedzy, szkoleniowcy, z których wszyscy są czynni zawodowo, koncentrują się także na podnoszeniu świadomości w zakresie zrównoważonego i przyjaznego środowisku stylu życia.

Akademia CulumNATURA jest w teorii i praktyce kuźnią elitarnej grupy fryzjerów naturalnych w regionie niemieckojęzycznym i od niedawna polskim

podkreśla dyrektor zarządzająca Katharina Kronsteiner.

Więcej informacji na temat szkoleń w Akademii CulumNATURA® można znaleźć na stronie www.culumnatura-kosmetyka-naturalna.pl

CulumNATURA czyli…

CulumNATURA® jest austriacką firmą z siedzibą w Ernstbrunn, niedaleko Wiednia, w samym sercu Weinviertel, gdzie w pełni czerpie z sił otaczającej natury. Ekologiczny sposób myślenia i działania odzwierciedla się w całym przedsiębiorstwie, ekologicznym pensjonacie, a także ogrodzie wellness. Zgodnie z przewodnią zasadą firmy „Łączymy piękno z naturalnością – chronimy wszystkie żywe istoty i Matkę Ziemię”, produkty pielęgnacyjne są opracowywane z korzyścią dla ludzkości i środowiska. CulumNATURA® postrzega swoją odpowiedzialność za ekologicznie zrównoważone działanie jako firma i inspiruje naturą przemysł fryzjerski i kosmetyczny. Uczciwość, przejrzystość i konsekwencja w znaczeniu naturalnego cyklu życia są kwintesencją filozofii firmy.

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.