Teraz czytasz...
„Cukiernia kosmetyczna” Adriany Sadkiewicz – książka pełna inspiracji
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

„Cukiernia kosmetyczna” Adriany Sadkiewicz – książka pełna inspiracji

Wyjątkowa książka ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat. Na blisko 180 stronach autorka bloga lilinatura.pl kusi nas przepisami na naturalne kosmetyki. Co przemawia za wyjątkowością tej książki? Forma, styl i doskonałej jakości zdjęcia.

Gdy spojrzy się na okładkę książki „Cukiernia kosmetyczna” ma się niemal pewność, że w środku znajdą się receptury na słodkie babeczki i łakocie. Nic bardziej mylnego.

Adriana Sadkiewicz wie, czym skusić swojego Czytelnika. Uwiedziony pięknymi fotografiami, a zaznaczyć trzeba, że wykonała je sama autorka, spogląda na spis treści. A tam aż osiem rozdziałów zatytułowanych w równie sielski sposób. Jesteśmy więc zaproszeni na babeczki, owoce, czekoladę i kakao, kawę, słodkości, również te na patyku, ale i na zabawę z dziećmi oraz święta.

Sama natura!

Receptury poszczególnych kosmetyków opracowane zostały w bardzo szczegółowy sposób, co sprawia, że nawet osoba dopiero zaczynająca przygodę z własnoręczną produkcją mydeł i balsamów nie powinna mieć z tym problemów. I co ważne – do przygotowania specyfików wystarczą ogólnodostępne (i naturalne!) produkty, z których większość kupić można w sklepie spożywczym (są to m.in. soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, skrobia ziemniaczana).

Na każdej stronie z przepisem Adriana Sadkiewicz umieściła przydatne ikonki, z których można dowiedzieć się, ile czasu zajmie przygotowanie danego kosmetyku, czy będzie to zadanie trudne czy łatwe, jak długo i gdzie należy wyrób przechowywać oraz do czego stosować. To znacznie ułatwia odbiór treści, a książkę czyni bardziej przystępną.

Pomysł na prezent

Książka Adriany Sadkiewicz z przyjemnością ucieszy osobę, która lubi naturalne kosmetyki wykonywać samodzielnie. Ale warto ją kupić również na prywatny użytek, by korzystając z zamieszczonych w niej przepisów móc przygotować niezwykle oryginalne i ciekawe prezenty.

Widok pięknie zapakowanej babeczki ucieszy z pewnością każdego, pamiętajmy jednak, by zawsze informować o tym, że podarunek nie jest do jedzenia.

Zobacz także

plaster miodu i płynny miód jako kosmetyk

„Cukiernia kosmetyczna” to książka niezwykle ciekawa, ale i praktyczna. Dostarcza wielu inspiracji i daje nieograniczone możliwości tworzenia wyjątkowych kosmetyków. A wszystko to podane w przystępnej formie, z bajecznymi wręcz ilustracjami. Warto ulec ten pokusie!

Oprac. Agnieszka Gotówka

Oprawa: twarda, liczba stron: 176, format: 260x205mm Biokurier objął patronat medialny nad książką

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.