Teraz czytasz...
Certyfikacja kosmetyków naturalnych – nowe wiadomości
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Certyfikacja kosmetyków naturalnych – nowe wiadomości

NATRUE i IOAS zainicjowały na Vivaness 2013 nowy program akredytacji dla organizacji certyfikacyjnych – NATRUE Label Accreditation Program

The International Natural and Organic Cosmetics Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kosmetyków Naturalnych i Organicznych non-profit)Natrue oraz International Organic Accreditation Service (IOAS) zainicjowały program akredytacyjny, który ma wzmocnić zaufanie do marki Natrue, którą wybrało jako znak jakości ponad 100 firm z całego świata.

Program akredytacyjny będzie skupiał uznane międzynarodowo procedury akredytacji organizacji certyfikacyjnych i sposobu ich działania zgodnie z zasadami Natrue.

Doktor David Crucefix, dyrektor wykonawczy IOAS cieszy się na współpracę z Natrue – “IOAS od początku wspiera jedność organicznej produkcji i handlu, zatem rozszerzenie naszej działalności wraz z powszechnie uznaną marką NATRUE jest naturalnym następstwem. Mamy nadzieję pomagać NATRUE w rozwijaniu rynku kosmetyków organicznych i naturalnych.”

Julie Tyrrell, dyrektor generalny Natrue, podkreśla istotę współpracy z IOAS – „Międzynarodowy charakter IOAS i brak nastawienia na zysk w pełni współgrają z zasadami NATRUE. Głęboka wiedza na temat rynku organicznego i zobowiązanie do zbudowania zaufania konsumentów produktów organicznych czyni IOAS idealnym partnerem w tym ważnym kroku naprzód dla NATRUE”.

Program zostanie wdrożony we wrześniu 2013 roku, pozwalając rozpocząć proces składania aplikacji przez obecnych, oficjalnych certyfikatorów Natrue jak i nowe organizacje.

Natrue wraz z IOAS zainicjowały ten nowy program akredytacyjny, który ma zjednoczyć pod jedną upewniającą klienta o jakości nazwą, Natrue Label ponad 100 marek na całym świecie.

Zobacz także

ekologiczne mycie zębów

Natrue to jeden z popularniejszych systemów certyfikacji kosmetyków naturalnych. Jest „konkurencyjny” wobec tzw. „Cosmos Standard”, o którym więcej przeczytać można tutaj:COSMOS – wspólny znak dla kosmetyków ekologicznych i naturalnych

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.