Teraz czytasz...
BioFach i Vivaness 2018. W ujęciu globalnym ekorynek rośnie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

BioFach i Vivaness 2018. W ujęciu globalnym ekorynek rośnie

Avatar photo

3218 wystawców reprezentujących 93 kraje. Żywność ekologiczna i kosmetyki naturalne w centrum uwagi. Za nami kolejna edycja duetu targowego BioFach i Vivaness w Norymberdze. Na targach pojawiło się ponad 50 000 odwiedzających…

Rynek umacnia się i wciąż rośnie. Widać to w ofercie wystawców, ale potwierdzają to również statystyki, którymi w części kongresowej BioFachu (ponad 150 różnego rodzaju wykładów i prezentacji!) dzielono się bardzo chętnie (już wkrótce zaprezentujemy je szerzej).Globalna wartość rynku żywności eko przekroczyła 80 miliardów euro. 

Vege i convenience na topie

W ekoświecie (i nie tylko…) umacnia się „vege”, coraz szersza jest także oferta produktów gotowych do spożycia (convenience). Producenci wprowadzają także szereg nowości produktowych. W tym roku znacznie powiększono poświęconą im strefę.

Polacy coraz liczniej

W Norymberdze nie zabrakło przedstawicieli Polski. Nasze firmy czują się na BioFachu i Vivaness coraz pewniej. Większość korzystała ze stoiska narodowego (jego powstanie koordynowane było przez Ministerstwo Rolnictwa we współpracy z organizacjami zrzeszającymi rolników i producentów), ale coraz więcej stawia na samodzielne stoiska. Z kraju, który dostarcza surowce w jakości BIO, powoli stajemy się krajem, który może z powodzeniem eksportować (także na bardzo dojrzałe rynki) produkty przetworzone. Kolejne edycje BioFachu potwierdzają, że ten kierunek przybiera siły.

Powiew świeżości na Vivaness

Mnóstwo świeżości i energii miała w sobie tegoroczna edycja targów Vivaness. O ile w przypadku żywności można mówić o pewnej stabilizacji, o tyle w przypadku kosmetyków pojawia się bardzo dużo nowych, często stosunkowo niewielkich, producentów i produktów. Kilka przykładów zaprezentujemy w oddzielnych tekstach.

BioFach to także potężny kongres

BioFach to potężna dawka wiedzy rynkowej i merytorycznej. Towarzysząca targom część kongresowa obejmowała 150 wykładów, warsztatów i prezentacji. Wzięło w nich udział ponad 9000 osób.

https://www.facebook.com/biokurier/posts/10155637624488227

 

Kiedy przyszłoroczna edycja?

Już teraz warto zapisać datę przyszłorocznej edycji targowego duetu BioFach i Vivaness: 13-16 lutego 2019

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.