1 Międzynarodowy Dzień Fryzjerstwa Naturalnego w Wiedniu za nami

9 października w wiedeńskim pałacu Schönbrunn klikuset ekspertów dzieliło się doświadczeniami i świętowało jubileusz 20-lat firmy CulumNATURA® – pioniera fryzjerstwa naturalnego, a także dynamiczny rozwój branży.

Wykłady, pokazy i relacje samych fryzjerów nie pozostawiały wątpliwości ¬– fryzjerstwo naturalne jest w pełnym rozkwicie. Willi Luger, założyciel CulumNATURA® swoje cele przedstawił jasno ¬– poprawienie wizerunku branży, kompetencji fryzjerów i dbałości o zdrowie swoje i klienta oraz uwrażliwienie fryzjerów na problematykę ochrony środowiska.

Podczas sympozjum przedstawił się również nowo założony Międzynarodowy Ruch Świadomych Fryzjerów (BBF). Stowarzyszenie chce między innymi aktywnie działać w zakresie ochrony zdrowia i środowiska w branży fryzjerskiej.

Wiele emocji wywołały wystąpienia fryzjerek, które zapadły na choroby zawodowe. Fryzjerstwo naturalne stało się dla nich szansą na powrót do pracy. Jedna z nich, Monika Dittrich, otrzymała od CulumNATURA® bezpłatne stypendium: dyplomowany specjalista w zakresie pielęgnacji skóry i włosów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W trakcie sympozjum po raz pierwszy rozdano również nagrodę CulumNATURA® za wyjątkowe działania w zakresie ochrony środowiska. Beatrice Raas z Mals okazała się szczęśliwą zwyciężczynią. Dzięki jej zaangażowaniu Mals należy do jednej z pierwszych wolnych od pestycydów gmin w Europie.

Pełna relacja z sympozjum, szczegółowy program i galeria zdjęć: http://www.culumnatura-naturkosmetik.com/pl

Brak postów do wyświetlenia