Żywność ekologiczna na kartki od 15 kwietnia

(1 kwietnia 2011)

Lawinowo rosnący popyt na żywność ekologiczną sprawił, że polscy dostawcy i rolnicy nie są w stanie zapewnić regularnych dostaw. Ministerstwo Rolnictwa w porozumieniu z jednostkami certyfikującymi postanowiło od 15 kwietnia wprowadzić kartki na żywność ekologiczną.

– Reglamentacja żywności ekologicznej to dobry pomysł. W ten sposób każdy będzie mógł zakupić chociaż trochę żywności BIO. Zainteresowanie jest tak duże, że potrzebne jest wprowadzenie dodatkowych szkoleń i programu, który usprawni przestawianie się kolejnych rolników na ekologię – mówi przedstawiciel jednego z polskich dystrybutorów produktów BIO. Przedstawiciele ministerstwa zapowiadają, że realizacja projektu “Żywnośc ekologiczna na kartki” opierać się będzie na doświadczeniach z przeszłości.

Do redakcji Biokuriera dotarły już informacje, że wprowadzenie reglamentacji żywności ekologicznej planowane jest także w Niemczech i Francji. Tamtejsi urzędnicy mają pojawić się wkrótce w Polsce na przygotowanych specjalnie dla nich szkoleniach specjalistycznych.

Kartki na żywność ekologiczną obowiązywać będą od 15 kwietnia. Odbierać można je w sklepach i u rolników ekologicznych. Każdej rodzinie przysługuje jeden bloczek miesięcznie. Ilość druczków jest ograniczona dlatego warto się spieszyć.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Uwaga! Informacja jest żartem prima aprilisowym ;).

 

reklama


Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia