Żywność ekologiczna dla maluchów!

Przygotowanie dań dla półrocznego maluszka karmionego piersią, wcale nie musi być trudne i skomplikowane. Wystarcza wysokiej jakości żywność ekologiczna i… trochę  czasu – mi to zajmuje około 5 minut, chęci i pomysłów w konstruowaniu zdrowych dań.

Jeśli kogoś te argumenty nie przekonały… to może ekonomiczne aspekty domowego przygotowania posiłków przeważą? Zakup najróżniejszych ekologicznych kaszek – jaglanej, mannej orkiszowej i pszennej, kuskusu, gryczanej itp., owoców i warzyw w jakości BIO jest zdecydowanie tańszy niż zakup gotowych słoiczków.

Duże opakowania starczą na kilkadziesiąt posiłków dla półrocznego maluszka zaczynającego swoją kulinarną przygodę. Porównując to z cenami poszczególnych gotowych dań w słoiczkach, warto pomyśleć o domowym eko gotowaniu.

Podczas przygotowywania codziennych posiłków dobrze jest  pamiętać o sezonowości, aby nasze dzieci od małego przyzwyczajały się do zdrowych nawyków żywieniowych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Na początek polecamy przepis na jagodową kaszkę jaglaną, który zamieszczamy w nowym dziale EKO PRZEPISY -> EKO DLA MALUCHA

 

Jagody działają rozluźniająco przy zaparciach, ale także przeciwbiegunkowo, antyseptycznie i przeciwgorączkowo. Jest to doskonały lek przeciw glistom i owsikom. Dzięki zawartości garbników mają silne działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Jedzenie jagód korzystnie wpływa na wzrok naszego malca.

Magdalena Przybylak – Zdanowicz
 

 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia