Żywność ekologiczna będzie serwowana na Igrzyskach w Londynie

Jak największe wykorzystywanie żywności ekologicznej w cateringu igrzysk – tak brzmią oficjalne założenia Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które odbędą się w 2012 roku.

 

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku zobowiązał się do przestrzegania ścisłych zasad związanych z jakością i pochodzeniem żywności. Stworzone zostały kryteria zakupu żywności, które mają ambicję wykorzystania żywności ekologicznej, wtedy gdy “jest dostępna w wystarczających ilościach i po akceptowalnych kosztach”.

To bardzo duża szansa dla brytyjskich producentów żywności ekologicznej, niemniej jednak podkreślają oni, że potrzebują konkretnych informacjami o zainteresowaniu żywnością ekologiczną.

Samo zaspokojenie zapotrzebowania na mleko wymaga dostarczenia 75000 litrów. John Matthews, szef zespołu zajmującego się wyżywieniem ma nadzieję, że uda się dostarczyć na imprezę mleko ekologiczne.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

– Nie można po prostu zacząć produkować więcej mleka ekologicznego tylko dlatego, że zaczynają się Igrzyska Olimpijskie. Musimy poznać szczegóły jak najszybciej – podkreśla jednak Finn Cottle odpowiedzialny za sprzedaż w Soil Association.

W tym miejscu warto dodać, że promocja żywności ekologicznej będzie stanowić istotny element cateringu najważniejszych, światowych zawodów sportowych, które odbędą się w najbliższych latach. Organizatorzy Mistrzostw Świata 2014 (Brazylia) oraz letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 i 2016 (Londyn, Rio de Janeiro) zapowiadają, że przy okazji mega imprez  promować zrównoważony rozwój i wykorzystywać żywność ekologiczną oraz produkty Fair Trade.

Przeczytaj więcej na ten temat: Ekożywność na igrzyskach olimpijskich i mundialu


A co z Euro 2012 w Polsce?

 

źródło: bio – info.cz


Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia