Zjednoczone Emiraty Arabskie. Trwa kampania promująca eko żywność i zdrowy styl życia

Ministerstwo Edukacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich uznało za udany pierwszy rok trwania w wielu szkołach publicznych kampanii promującej zdrowe odżywianie, a propagującej większe spożycie owoców, warzyw i wody zamiast słodkich napojów.

Promują aktywność i eko żywność

Promuje się także aktywność fizyczną, a warto zauważyć, że ZEA mają w ostatnich latach gwałtowny przyrost dzieci i nastolatków z nadwagą i rosnący problem chorób cywilizacyjnych związanych bezpośrednio ze złym odżywianiem, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Dzieci w ramach kampanii miały okazję zobaczyć, jak wygląda uprawa ekologicznych owoców i warzyw dzięki  lokalnej  firmie Integrated Green Resources – IGR. Poznawały też różnice między rolnictwem konwencjonalnym a ekologicznym. Wiele kolejnych szkół jest zainteresowanych udziałem w tym programie i rozwijaniem go.

Budują eko ogrody

Firma prowadząca program ma nadzieję, że zyska on większe wsparcie lokalnych rolników i sponsorów, by można było założyć więcej ekologicznych ogrodów. Ważne są miejsca, gdzie dzieci poznawałyby, jak wielkim i cennym wysiłkiem jest uprawa ziemi w tak trudnym terenie. Tak samo istotne są dobre wybory żywieniowe. Planowane są kolejne warsztaty i wykłady dla dzieci.

Eko żywność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dane Euromonitor International wskazują na rosnącą sprzedaż produktów ekologicznych w Emiratach (wartość sprzedaży osiągnęła 16,3 miliona dolarów w 2013 roku), zwłaszcza produktów dla dzieci, sosów i dressingów (5,7 mln dolarów), żywności konserwowej oprócz posiłków gotowych, zup i makaronów (2,5 mln dolarów).

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

źródło: Organic Market.Info

Brak postów do wyświetlenia