Z wizytą w Kozim Gródku – Kolejny klip promujący żywność ekologiczną w sieci

W ramach ministerialnej kampanii promującej żywność ekologiczną ekipa filmowa wraz z Grzegorzem Łapanowskim odwiedziła kolejne gospodarstwo ekologiczne. Tym razem był to Kozi Gródek w Wołczkowie (woj. zachodniopomorskie).

O Lidii Ordysińskiej, rolniczce ekologicznej, która gościła filmowców w Kozim Gródku głośno było zwłaszcza w 2008 roku, gdy całą Polskę obiegła wieść, że wytwarzane przez nią ekologiczne sery kozie mają być serwowane w restauracji Parlamentu Europejskiego, ale swoją ciekawą dzielność prowadzi konsekwentnie od wielu lat. Ekologicznymi serkami kozimi i mlekiem cieszą się przede wszystkim mieszkańcy Szczecina.

Produkty dostępne są w lokalnych sklepach z eko żywnością. Zachęcamy do obejrzenia klipu:

Lidia Ordysińska opracowała własne bardzo oryginalne sposoby wytwarzania ekologicznego sera koziego. Najważniejszym jego elementem jest używanie do zakwaszania mleka octu winnego zamiast podpuszczki.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Rolnictwo Ekologiczne Eko Arka– Oczywiście ocet jabłkowy musi być dobrej jakości i jasny, dobrze destylowany. Znalazłam taki i sprowadzam go sobie z Niemiec. To co robię to tylko naśladowanie pewnych praktyk znanych też na południu Europy między innymi w Hiszpanii od wieków. Tam wytwarza się takie serki. Ocet jabłkowy bardzo dobrze koaguluje mleko. Przy odpowiedniej proporcji powstaje wtedy jednolita masa – mówiła rolniczka redaktorom czasopisma Eko Arka, którzy odwiedzili gospodarstwo w lipcu 2008. Więcej informacji i cały artykuł (także fotoreportaż) na temat Koziego Gródka znaleźć można w Eko Arce (nr 3/2009) – czasopismo dostępne jest w sklepie internetowym Wydawnictwa Gaj.

Filmiki, w których Grzegorz Łapanowski odwiedza wybrane gospodarstwa i przetwórnie ekologiczne w Polsce realizowane są w ramach ministerialnej kampanii „Żywność ekologiczna – gwarancja dobrego smaku”, o której pisaliśmy w artykule: Ruszyła Ogólnopolska Kampania Promocyjna Żywności Ekologicznej . W ramach kampanii działa fanpage na Facebooku, profil na YouToube oraz blog internetowy prowadzony przez dietetyka: http://gwarancja-dobrego-smaku.blogspot.com/

Brak postów do wyświetlenia