Wybrano najlepsze ekologiczne gospodarstwo towarowe na Śląsku

Trwają rozstrzygnięcia regionalnych etapów ogólnopolskiego konkursu na najlepsze gospodarstwa ekologiczne. Na Śląsku, w kategorii gospodarstwo towarowe, wyróżnienie zdobyło gospodarstwo ekologiczne „Wega” z Sierot k. Gliwic.
– Nasze warzywa dostarczane są bezpośrednio z gospodarstwa do klienta po złożeniu zamówienia na stronie internetowej www.wega24.pl  lub telefonicznie. Zainteresowani mogą również kupić je w sklepie stacjonarnym Wega. Produkty Ekologiczne w Gliwicach na ulicy Raciborskej 1 lub przyjechać do gospodarstwa i nabyć na miejscu – – mówi Grzegorz Lichwa z ekologicznego gospodarstwa w Sierotach oraz Delikatesów Ekologicznych Wega.

W tej chwili nasze uprawy  w tunelach foliowych obejmują brokuły, kalafiory, cukinie , które  zastąpiły ogórki i pomidory. W gruncie obecnie  wegetują cykoria, fasola szparagowa, kapusta późna, dynia Hokkaido i cukinia. Na koniec października przygotowaliśmy niespodziankę w postaci późnej truskawki –
dodaje Grzegorz Lichwa.

Działalność gospodarstwa i delikatesów ekologicznych prezentowaliśmy już na łamach Biokuriera: Gliwice. Rolnicy sprzedają warzywa ekologiczne we własnym sklepie

 

Konkurs na najlepsze gospodarstwa ekologiczne przeprowadzany jest co roku pod auspicjami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Urząd Marszałkowski w Katowicach. Rozstrzygnięcie ogólnopolskiej edycji (wezmą w niej udział zwycięzcy edycji regionalnych) odbędzie się w trakcie Targów Natura Food, które odbędą się w dniach 14-16 października w Łodzi.

Wkrótce poinformujemy także o innych zwycięzcach regionalnych edycji konkursu. Przeczytaj o ubiegłorocznym rozstrzygnięciu:
Natura Food. Wybrano najlepsze gospodarstwa ekologiczne

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia