Wrocławski Bazar Smakoszy – kolejna edycja w sobotę

 

Wrocławski Bazar Smakoszy już wkrótce odbędzie się po raz trzeci. Publikujemy krótką wypowiedź Małgorzaty Scheuer-Tyc na temat jego idei i rozwoju. Zapraszamy do lektury!

III Edycja Bazaru Smakoszy odbędzie się 10 sierpnia 2013 w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej 44 we Wrocławiu.

Bazar Smakoszy w swym założeniu nie pretenduje do bycia typowym bazarem, przepełnionym zachęcająco wyglądającymi straganikami z warzywami, owocami i miejscowymi produktami, choć nie ujmujemy takim miejscom uroku. W żadnym wypadku. Mierzymy siły na zamiary. Włoskie, hiszpańskie, czy francuskie bazary pełne sezonowości, lokalności i różnorodności są niekwestionowanym darem dla kulinarnych łasuchów, ale Wrocław z jakiegoś powodu jest pod wieloma względami kulinarnie uśpiony i ciężko obudzić w nim bazarowego demona.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jaki jest nasz zamysł. Otóż dostrzegamy, że zaczynają dziać się we Wrocławiu i regionie rzeczy godne uwagi. I te właśnie perełki kulinarne, chcemy wychwycić i skupić w jednym miejscu. Jest więc u nas trochę lokalności, regionalności, ale są także akcenty zagraniczne, smaki, które na co dzień nie koniecznie dla wszystkich są na wyciągnięcie ręki. Ciekawi ludzie z interesującymi produktami i pomysłami, te założenia nam przyświecają. Tym osobom, chcemy pomóc zaistnieć na kulinarnej mapie Wrocławia. To jest dla nas właściwy kierunek rozwoju Bazaru Smakoszy. Chcemy, żeby to miejsce inspirowało kulinarnie, choćby przez sam fakt możliwości poznania i zakupu produktów niedostępnych na większą skalę.  A takie rarytasy są już u nas w bazarowej ofercie.

Warto też pamiętać, że bazary skupione na lokalności, są nie lada wyzwaniem jeśli założyć funkcjonowanie bazaru zgodnie z wszelkimi wymogami prawa, jak to dzieje się w naszym przypadku. Ale to już nieco inna historia.

Wierzymy, że Bazar jest i będzie prawdziwą ucztą Smakosza i że jego rozwój zmierzać będzie w kierunku festiwalu różnorodności w pełni naturalnych smaków.
Małgorzata Scheuer-Tyc

Brak postów do wyświetlenia