Wrocław. Już wkrótce wiosenny eko jarmark

Kolejna edycja wrocławskiego wiosennego eko Jarmarku odbędzie się w dniach 20-29 marca 2013 roku. Hasłem przewodnim wiosennego Jarmarku jest wielokulturowość lokalnie i globalnie. Jakie atrakcje czekają?

Najważniejszym miejscem – obok stoisk z najlepszymi produktami lokalnymi, również tymi wyprodukowanymi w systemie Fair Trade – będzie Jurta Spotkań (oryginalny namiot koczowników z Mongolii). Odbędą się w niej spotkania dotyczące m.in. życia ludów koczowniczych na Syberii, odpowiedzialnej turystyki w Gruzji,  skuteczności Sprawiedliwego Handlu oraz jego oddziaływania na lokalne społeczności w Afryce, a także warsztaty dla dzieci Curry z czekoladą przez świat jadą oraz Czytanie Bajek dla dzieci.

Nie zabraknie niezwykle popularnej, cenionej i lubianej akcji Zamień elektro-Odpady na Kulturalne Wypady. W ramach eZONW-u 16 marca zapraszamy na udział w grze miejskiej dotyczącej odpadów, a 23 marca na wymianę – za starą suszarkę, telewizor czy radioodbiornik rozdajemy bilety wstępu na atrakcyjne wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe.

Przebojami jarmarku na pewno będą: Fair Square, pierwsza marka na rynku sprawiedliwych prezerwatyw, Cyclo Fresh Bar, w którym własnonożnie wypróbujemy, ile energii trzeba włożyć w wyciśnięcie jednej szklanki soku, niezwykłe wydarzenie towarzyszące – impreza z nowoczesną muzyką peruwiańską we wrocławskim klubie Puzzle, wiosenna wymiana ciuchów w Barze Vega oraz spotkanie z kulturą kubańską i Jose Torresem w Torres Art Studio.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Odbywające się cyklicznie od 2001 roku wrocławskie Jarmarki Ekologiczne, w każdej edycji odwiedzane przez ponad 100 tysięcy gości, są jedyną w Polsce niekomercyjną imprezą handlową promującą zrównoważony styl życia, lokalną przedsiębiorczość oraz kształtującą postawy odpowiedzialności obywatelskiej. Jarmark to także wiele wydarzeń kulturalno-społecznych: spotkań, prelekcji pokazujących różne sposoby postrzegania świata, promujących wielokulturowość, warsztatów edukacyjnych oraz pokazów filmowych, imprez muzycznych, a stałą jego częścią jest prezentacja dziedzictwa kulturowego (przyrodniczego, kulinarnego, historycznego) regionów z innych stron świata.

Pełny program dostępny na stronie www.ekojarmark.pl

źródło: Fundacja Eko Rozwoju

Brak postów do wyświetlenia