World Food Warsaw 2014: Stawiamy na żywność ekologiczną i „Clean Label”

Żywność ekologiczna będzie jednym z wiodących tematów zbliżających się Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014. Impreza ma też na celu propagowanie idei „Clean Label – Czystej Etykiety”.

Chociaż polski rynek żywności ekologicznej rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż mamy wiele do nadrobienia. – Szczególnie zapraszamy wystawców i odwiedzających właśnie z tego segmentu. Chcemy też by nasza impreza propagowała żywność wysokiej jakości i produkty organiczne  – mówi Agnieszka Szpaderska, project manager World Food 2014.

Zagadnieniom związanym z „Clean Label” poświęcony będzie m.in. program konferencyjny przygotowywany na World Food 2014. Warto zwrócić uwagę producentów już dziś na nowy kierunek w znakowaniu żywności, gdyż to zachowania konsumentów i ich oczekiwania kształtują cały rynek. Chodzi o eliminowanie z produktów mieszanek kilku barwników pochodzenia syntetycznego oraz benzoesanu sodu, które mogą powodować nadaktywność u dzieci. Według prawa UE producenci mają obowiązek umieszczania na etykietach środków spożywczych specjalnego ostrzeżenia. Ruch ,,czyszczenia etykiet” poszedł o krok dalej i dotyczy eliminacji wszystkich składników, które mogą wzbudzać u konsumentów niechęć.

– Chcemy, aby nasza impreza przyczyniła się do promocji zjawiska „Czystej Etykiety” i wskazania tego nurtu jako korzystnego dla zdrowia konsumentów – dodaje Agnieszka Szpaderska.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Organizatorem Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014 jest Lentewenc – spółka córka ITE Group – światowego giganta w branży targowej i konferencyjnej. Warszawska impreza wzbogaci portfolio podobnych imprez, które z dużymi sukcesami odbywają się już za naszą wschodnią granicą. ITE Group organizuje podobne imprezy na Ukrainie, w Kazachstanie i w Rosji. Warszawska impreza jest skierowana do sektora B2B.

Rezerwacja stoisk na targach World Food: http://worldfood.pl/wystawcy/zarezerwuj-stoisko/

World Food Warsaw 2014. Co, gdzie kiedy?

Międzynarodowe Targi Żywności World Food Warsaw 2014 odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Impreza będzie trwała trzy dni, od 9 do 11 kwietnia 2014 r.

Więcej:  www.worldfood.pl

Źródło: Targi World Food

 

 

Brak postów do wyświetlenia