Wielka Brytania: Książę Karol i letnie kursy na temat rolnictwa i żywności

Letnie “zielone szkoły” Księcia Walii (Food and Farming Summer School) są organizowane od 2007 roku. Po zeszłorocznym sukcesie tym roku Książę Karol ponownie zaprosił Organic Research Centre (Centrum Badań Ekologicznych) do poprowadzenia tej inicjatywy. W tym roku szkoła będzie działała w dniach 16-18 czerwca.

Wcześniej tego rodzaju spotkania były organizowane na farmie księcia- Duchy Home Farm w miejscowościach Tetbury, Highgrove i czasami w Royal Agricurtural College (Królewska Szkoła Rolnicza) w Cirencester.

Książę Karol od lat słynie bycia liderem wydarzeń tego typu. Zawsze podkreśla jak ważna jest troska o równowagę w środowisku naturalnym i szerokie wsparcie dla społeczności rolniczej. W letnią szkołę angażują się osobowości i specjaliści z zakresu rolnictwa, produkcji żywności, badań naukowych, wiele osób z organizacji rządowych i pozarządowych. Formułują oni wnioski i kierują wyzwanie aby wytwarzać żywność z poszanowniem dla środowiska naturalnego nie tylko dla obecnych ale i przyszłych pokoleń.

Eksperci nie tylko przemawiają ale prowadzą dyskusję z głębokim spojrzeniem w omawiane problem. W tym roku dadzą wykład m.in. prof. Allan Buckwell (29 lat doświadczenia akademickiego w zakresie ekonomii rolnictwa), prof. Tim Benton (brytyjski specjalista w zakresie programu globalnego bezpieczeństwa żywności) i prof. Tim Lang (specjalista psychologii społecznej, rolnik, konsultant WHO, autor wielu książek i artykułów na temat planów i strategii dotyczących żywności). Zastanawiają się w jaki sposób pokierować pracą, aby za równowagą w systemie biologicznym, zasobami, realiami ekonomicznymi oraz kwestiami społecznymi, etycznymi szło ich zintegrowane działanie.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Więcej informacji na temat wydarzenia można przeczytać w broszurze w języku angielskim: http://www.organicresearchcentre.com/manage/authincludes/article_uploads/event_booking_forms/PW_%20Food_and_Farming_Summer_%20School_2014.pdf

Źródło: http://www.organic-market.info/web/News_in_brief/Events/Summer_School/176/184/0/16781.html

Brak postów do wyświetlenia