We Wrocławiu o Fair Trade

Etyka w handlu międzynarodowym, kontrowersje wokół idei Sprawiedliwego Handlu i polemika z tezami krytykującej Fair Trade książki Victora V. Claare’a – to główne tematy wystąpienia, które odbędzie się 16 stego listopada na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

– Wystąpienie dotyczyć będzie istoty Fair Trade, kwestii etyki w handlu międzynarodowym oraz kontrowersji, które pojawiają się wokół Sprawiedliwego Handlu. Część wykładu poświęcona będzie również polemice z prof. Victorem V. Claarem, którego wystąpienie miało miejsce na wrocławskiej uczelni 24. października – zapowiada Borys Bińkowski, naukowiec a jednocześnie członek Polskiej Koalicji na rzecz Sprawiedliwego Handlu”

 

Książka prof. Victora V. Claare’a “Sprawiedliwy Handel? Czy Fair Trade rzeczywiście zwalcza problem ubóstwa” ukazała się niedawno na polskim rynku. Jej autor bardzo sceptycznie podchodzi do koncepcji Sprawiedliwego Handlu gruntownie ją krytykując, zarzucana jest mu jednak niedokładnośći i nierzetelność.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Wystąpienie Borysa Bińkowskiego będzie miało miejsce na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (Róg Kuźniczej i Uniwersyteckiej, wejście od strony ul. Uniwersyteckiej) w sali 318A, 16-go listopada (środa) o godz. 16.45

Szukasz informacji o FAIR TRADE? Sprawdzaj dział FAIR TRADE na Biokurierze!

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!



Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia