Warszawa. Organic Corner czyli Bistro + sklep

Organic Corner powstał w październiku 2012 r. na warszawskim Mokotowie. Miejsce to łączy w sobie sklep z żywnością ekologiczną z bistro serwującym dania przygotowane wyłącznie w oparciu o certyfikowane produkty.

– „Chcieliśmy stworzyć miejsce, jakiego nie spotkaliśmy do tej pory w naszym kraju, a jakiego sami szukaliśmy. Sklep i bistro to nie dwie odrębne, lecz uzupełniające się części” – mówią założyciele Organic Corner. Sklep oferuje pełny asortyment produktów ekologicznych – od produktów świeżych takich jak warzywa, owoce, nabiał, wędliny i mięso, przez produkty suche oraz produkty dla dzieci. Można tu znaleźć również produkty z grupy tzw. Superfoods, takich jak spirulina, chlorella, jagody goji czy nasiona Chia. Te ostatnie wchodzą również w skład wielu propozycji w menu, m.in. Shake’a Mocy czy słodkich kuleczek witariańskich „Spirulinek”.

„W ofercie bistro  znajdują się propozycje na każdą porę dnia.  Z niewielkimi wyjątkami, postawiliśmy na menu wegańskie, które trudno znaleźć w wielu miejscach Warszawy. Staramy się, aby proponowane dania były pełnowartościowymi posiłkami, ale także o to, aby  stanowiły smaczną propozycję dla osób , które nie wykluczyły mięsa ze swego jadłospisu. Staramy się również pamiętać o osobach na diecie bezglutenowej.” – dodają właściciele.

Niewielkie bistro oferuje codziennie inne menu, często skomponowane tak, aby zaprezentować produkty  nieznane wielu Klientom, np. lemoniada z nasionami Chia, kuleczki figowe z amarantusem, ciastka śniadaniowe z ostropestem plamistym, potrawka z quinoa, czy sałatka z kwiatami jadalnymi.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Wszystkie dania przygotowywane są z produktów, które można kupić w sklepie  – dlatego często między obsługą a Klientami nawiązują się rozmowy na temat kulinarnych doświadczeń i inspiracji.

Organic Corner zlokalizowany jest na ul. Chodkiewicza 8 (Osiedle Eko-Park, przy Polach Mokotowskich). Część bistro sezonowo poszerzona jest o mini ogródek z trzema stolikami na świeżym powietrzu.  Co ważne dla wielu rodziców w Organic Corner znajduje się kącik dziecięcy z zabawkami oraz toaleta dla gości.

Szukasz informacji na temat eko cateringu i eko restauracji, sprawdź dział EKO RESTAURACJE

Brak postów do wyświetlenia