Teraz czytasz...
Warszawa. Wkrótce rusza ekosklep i bistro Totomato
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Warszawa. Wkrótce rusza ekosklep i bistro Totomato

Sklep z żywnością ekologiczną oraz bistro i przestrzeń edukacyjna na 500m2 – to pomysł twórców warszawskiego Totomato. Wkrótce planowane jest otwarcie.

Sklep+bistro+edukacja

Totomato łączy koncepcję sklepów ze zdrową, sprawdzoną, głównie lokalną żywnością. To miejsce, gdzie można zjeść zdrowy i ekologiczny posiłek (na bazie ekologicznych produktów dostępnych w sklepie) oraz przestrzeń edukacyjna, w której odbywały się warsztaty kulinarne, spotkania lifestlyle’owe, wydarzenia dla dzieci, wykłady i panele tematyczne.  Totomato tworzy grupa ludzi pasjonujących się zdrowiem, gotowaniem i pysznym jedzeniem. Jesteśmy kolorowym zespołem o zróżnicowanym doświadczeniu. Część z nas wyszła z wielkich korporacji, część z lokali usługowych, agencji reklamowych i klubów fitness

– mówi Amelia Romańska, jedna z pomysłodawczyń tej inicjatywy.

Lokalizacja Totomato

Totomato znajduje się w Warszawie przy ulicy Pięknej 28/34 – tuż obok Placu Konstytucji. Inauguracja obiektu o powierzchni około 500 m2 planowana jest wkróce, szczegółowe informacje publikowane będą na stronie internetowej sklepu.

Komentarz redakcyjny:

Koncepcja bistro + ekosklep staje się coraz popularniejszym pomysłem na ekobiznes. Kilka podobnych lokali działa już w Polsce (np. Organic Corner). Podobnym konceptem zainteresowała się również niedawno Organic Farma Zdrowia, która uruchomiła punkt Organic Zielone Oko. Możliwość degustacji i zjedzenia posiłku to bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy chcemy przekonać kogoś do wydania większej ilości gotówki na ekożywność, czy produkty tradycyjne lub lokalne. Co ciekawe w USA rozwiają się nawet sieci specjalnych barów tematycznych. Przykładem może być opisywany przez nas koncept „barów oliwnych” We Olive

(kp)

 

Zobacz także

ramen zupa

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.