Warszawa. Ruszyła Surya Restauracja Witariańska


Potrawy z owoców, warzyw, nasion, orzechów oraz ziół, które nie są podgrzewane do temperatury wyższej niż 42’C – tym chcą przyciągnąć do siebie konsumentów właściciele nowotwartej restauracji Surya.

Surya według Sanskrytu znaczy słońce. Nazwaliśmy tak naszą restaurację dziękując mu za plony, które bez słonecznego światła, nie gościłyby na naszych stołach. Promujemy tutaj ideę witarianizmu- przygotowujemy potrawy z owoców, warzyw, nasion, orzechów oraz ziół, których nie podgrzewamy do temperatury wyższej niż 42’C. Ma to na celu zachowanie przy życiu tak cennych dla naszego zdrowia różnego rodzaju substancji odżywczych, które zwykle giną w procesie gotowania. Nasi kucharze stosują jedynie takie techniki jak: ręczne rozdrabnianie, suszenie, marynowanie, kiełkowanie… W trosce o naszą planetę i środowisko naturalne, staramy się używać produktów lokalnych, sezonowych z upraw ekologicznych. Nie stosujemy cukru ani rafinowanych tłuszczów. Surya jest restauracją wegańską, bezglutenową, wolną od dymu tytoniowego. Podążając za najnowszymi trendami w żywieniu człowieka oraz profilaktyce chorób, proponujemy Państwu nowoczesną formę lekkostrawnej żywności, która w naszej opinii jest zgodna z naturą człowieka, każdemu z nas może zapewnić zdrowie, dużo energii, doskonały wygląd, smukłą sylwetkę, świetne samopoczucie oraz długowieczność – przekonuje Anna Sośnierz, manager restauracji.

W ofercie restauracji znajdują się także niepasteryzowane piwa oraz wina BIO.  Lokal znajduje się w Warszawie na ulicy Wałowej 3 obok Akademii Jogi Sławomira Bubicza, który jest także właścicielem Restauracji i witarianinem.

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty w godzinach 12-22, niedziele 12-19 a poniedziałki są zamknięte.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Na zdjęciu po prawej wnętrze restauracji. U góry jedna z potraw. Zdjęcia opublikowane za zgodą przedstawicieli restauracji.

Brak postów do wyświetlenia