Warszawa. Rusza BioBazar bus a Biobazar świętuje 2 urodziny

Przy okazji drugiej rocznicy istnienia BioBazar uruchamia nową inicjatywę. To bus, który będzie jeździł po Warszawie tak aby konsumenci mieli „bliżej” do żywności ekologicznej.

– BioBazar Bus umożliwia sprzedaż ekologicznych, pochodzących z BioBazaru produktów nie tylko w sobotę. BioBazar Bus umożliwia już mieszkańcom Ursynowa zakup produktów z BioBazaru w piątek, sobotę i niedzielę na bazarze na Dołku (Róg Płaskowickiej i KEN). W najbliższych dniach zostanie też uruchomiona sprzedaż z BioBazar Bus na Żoliborzu (Plac Inwalidów) i na Wilanowie (Miasteczko Wilanów). Liczymy też, że mieszkańcy będą nam zgłaszać jakie w danej dzielnicy chcieliby kupić produkty i w jakiej lokalizacji chcieliby robić zakupy z BioBazar Busa – tłumaczy Joanna Żuchlińska, marketing manager Biobazaru.

W sobotę 24 listopada odbędzie się urodzinowy Biobazar. Jak co tydzień dostępne będą: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, nabiał i pieczywo i wiele innych. Bogata jest również oferta ryb i produktów regionalnych, które posiadają stosowne certyfikaty. W tym roku podobnie jak w dwóch poprzednich latach, w grudniu będą też na BioBazarze ekologiczne choinki do wymiany za elektrośmieci.

– Co sobotę BioBazar przyciąga około 3 000 osób robiących ekozakupy. Łącznie od początku istnienia, przez 100 edycji BioBazaru odwiedziło nas około 500 000 osób a swoje produkty sprzedawało i prezentowało ponad 140 wystawców ekologicznych – podsumowuje Joanna Żuchlińska.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

BioBazar przy ul. Żelaznej 51/53 na terenie dawnej fabryki Norblina odbywa się w każdą sobotę od 8:00 do 16:00

Komentarz redakcyjny:

W ostatnim czasie obserwujemy coraz większą ilość inicjatyw i pomysłów biznesowych na to, by dowozić żywność bezpośrednio do klientów lub „bliżej” nich (niedawno pisaliśmy także o tym, że: Warszawski Żółty Cesarz dowozi eko warzywa do domu ). W różnych miejscach przybywa także lokalnych, regularnie odbywających się eko jarmarków (tutaj problemem jest jednak zawikłane polskie prawo, które bardzo utrudnia rolnikom ekologicznym (zresztą konwencjonalnym też) sprzedaż bezpośrednią.

Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia, ale ekoprodukty stają się w Polsce coraz bardziej dostępne. Jeżeli ta fala się utrzyma z czasem powinny być też trochę tańsze zarówno ze względu na coraz większą skalę zamówień jak i rosnącą powoli konkurencję. Jakie jest Wasze zdanie i oczekiwania? (kp)

Brak postów do wyświetlenia