Warszawa. Nowy Targ w Nowym Teatrze…

W sobotę 23 marca 2013 roku rusza Nowy Targ podczas którego artyści będą prezentować rękodzieło, gdzie będzie można zrobić zakupy  od lokalnych, regionalnych producentów, dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia i posłuchać muzyki na żywo czy wziąć udział w warsztatach.

Nowy Targ będzie się odbywał na terenie Nowego Teatru (przy ul. Madalińskiego 10/16) w soboty, w godzinach 9:00 -15:00.

Zamysłem Nowego Teatru jest aby Nowy Targ nie był tylko bazarem z lokalnymi, regionalnymi  produktami, ale też miejscem ciekawych spotkań dla mieszkańców Mokotowa. Będzie okazja do spędzenia czasu przy filiżance dobrej kawy (np. Tornado Cafe), zjeść coś dobrego na miejscu lub kupić na wynos (m. in. Delikatesy Esencja, Tel Aviv/Marrakesh Cafe)

Na pierwszym Nowym Targu dostępne do kupienia będą między innymi: kwiaty cięte i doniczkowe, kompozycje kwiatowe, ręcznie robione świece zapachowe, artykuły ozdobne do domu, drewniane wyroby, ozdoby świąteczne, książki kulinarne.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Podczas otwarcia będzie też okazja do wysłuchania koncertu Magdy Navarette. Koncerty i inne wydarzenia kulturalne będą stałym elementem Nowego Targu.

Slow Food Warszawa, który znany jest między innymi z akcji bezpośrednich, podczas otwarcia Nowego Targu poprowadzi  „Akcję Śledź”, na którą zapraszamy wszystkich fanów śledzi i nie tylko. Przewidziane są kolejne ciekawe akcje w każdą sobotę.

Z produktów regionalnych do kupienia będą: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, ryby, jaja, nabiał, sery i pieczywo, pasztety, soki i wiele innych produktów.

„Bardzo cieszymy się, że Nowy Teatr zaprosił nas do współpracy przy organizacji Nowego Targu.  Wiemy, że Nowy Teatr od dawna myślał o stworzeniu miejsca tętniącego życiem w przestrzeni teatru, które pozostawała niewykorzystana, tym większa radość, że to my będziemy współorganizatorem – mówi Dagmara Pająk z firmy MyEcolife, manager Nowego Targu.
Stworzyć na Mokotowie przestrzeń, gdzie przyjadą artyści ze swoimi pracami, młodzi projektanci, regionalni rolnicy z całej okolicy. Przestrzeń Nowego Teatru to idealne miejsce pod organizację koncertów, warsztatów dla dzieci – taki jest nasz cel ”.

Nowy Targ będzie odbywać się na terenie Nowego Teatru na warszawskim  Mokotowie, 5 minut spacerem od ulicy Puławskiej i Alei Niepodległości przy ul. Madalińskiego 10/16.

„Wierzymy, że Nowy Targ zainteresuje mieszkańców Mokotowa nie tylko ze względu na sam targ, ale i na koncerty, i na aktywności, warsztaty, które będą miały tu miejsce w każdą sobotę – dodaje Dagmara Pająk. – Pomysł powstał bardzo niedawno i nadal prowadzimy rozmowy dotyczące uczestnictwa kolejnych wystawców, chociaż na dziś mamy ich już ponad 30.  zachęcamy wszystkich do współpracy!”

Brak postów do wyświetlenia