Teraz czytasz...
Warszawa. Ekosklep przy ul. Nowolipie wprowadza do oferty mięso bio
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Warszawa. Ekosklep przy ul. Nowolipie wprowadza do oferty mięso bio

Przez wiele lat ekosklep przy ul. Nowolipie25 działał jako sklep wegetariański. Właściciele Ekodarów zdecydowali się jednak na poszerzenie oferty o produkty mięsne.

Dlaczego zmiany?

–  Sama nie jem mięsa i idea wegetarianizmu jest mi bliska, jednakże w Polsce wegetarian jest około 4%, i jak się okazało wśród naszych klientów to zaledwie 1/5. Moja siostra, będąca współwłaścicielką sklepu, dba o posiłki swoje i swoich dzieci, ale nie jest przeciwniczką mięsa; tutaj mamy zdania podzielone. Widząc jak rozwija się rynek i pytając naszych klientów, uznałyśmy, że sklep powinien mieć w przewadze produkty wegetariańskie, powinien promować wegetarianizm, bo to przyszłość, ale jednocześnie nie powinien się zamykać na klientów, którzy chcą się zdrowo odżywiać i chcą jadać mięso pozbawione chemii. Przychodzi wiele mam, które chciałyby kupić ekologiczne mięso dla swojego malucha. Każdy ma prawo wyboru; możemy podkreślać, że dieta uboga w produkty zwierzęce, a nawet je wykluczająca jest zdrowa, ale nie możemy nikomu nakazywać jak ma postępować – mówi Aneta Jackiewicz, współwłaścicielka Sklepu Ekodary.pl,

W planach poszerzenie oferty

W planach sklepu EKodary.pl jest poszerzenie oferty dla wegan, o produkty bezglutenowe i bez laktozy, ale jednocześnie o bezglutenowe wędliny, mięso i wędliny BIO oraz tradycyjne, czyli bez dodatków chemicznych.

– Chcemy, by w naszym sklepie można było kupić wszystko, co niezbędne w codziennych jadłospisie każdego, od pieczywa, po kasze, sery, wędliny wegańskie i niewegańskie, po zdrowe słodkości i suplementy. Staramy się stworzyć atmosferę, która zachęca by u nas zostać dłużej, porozmawiać o żywieniu, o codziennych rozterkach, poczytać książki, prasę. Zapraszamy do nas, chętnie porozmawiamy i doradzimy, to jest dla nas najważniejsze, by przekazać wiedzę, którą posiadamy – dodaje Aneta Jackiewicz.

Zobacz także


Aktualnie w sklepie dostępnych jest ponad 1800 produktów: żywność, suplementy, kosmetyki, książki, ozdoby ręcznie robione, ceramikę.

Sklep czynny jest

pon –pt 9:30 – 19:30 i sob 9:30 do 18:00

Szukasz więcej informacji z ekorynku. Sprawdź dział BIO HANDEL

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.