Teraz czytasz...
Warszawa. Ekosklep przy ul. Nowolipie wprowadza do oferty mięso bio
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Warszawa. Ekosklep przy ul. Nowolipie wprowadza do oferty mięso bio

Przez wiele lat ekosklep przy ul. Nowolipie25 działał jako sklep wegetariański. Właściciele Ekodarów zdecydowali się jednak na poszerzenie oferty o produkty mięsne.

Dlaczego zmiany?

–  Sama nie jem mięsa i idea wegetarianizmu jest mi bliska, jednakże w Polsce wegetarian jest około 4%, i jak się okazało wśród naszych klientów to zaledwie 1/5. Moja siostra, będąca współwłaścicielką sklepu, dba o posiłki swoje i swoich dzieci, ale nie jest przeciwniczką mięsa; tutaj mamy zdania podzielone. Widząc jak rozwija się rynek i pytając naszych klientów, uznałyśmy, że sklep powinien mieć w przewadze produkty wegetariańskie, powinien promować wegetarianizm, bo to przyszłość, ale jednocześnie nie powinien się zamykać na klientów, którzy chcą się zdrowo odżywiać i chcą jadać mięso pozbawione chemii. Przychodzi wiele mam, które chciałyby kupić ekologiczne mięso dla swojego malucha. Każdy ma prawo wyboru; możemy podkreślać, że dieta uboga w produkty zwierzęce, a nawet je wykluczająca jest zdrowa, ale nie możemy nikomu nakazywać jak ma postępować – mówi Aneta Jackiewicz, współwłaścicielka Sklepu Ekodary.pl,

W planach poszerzenie oferty

W planach sklepu EKodary.pl jest poszerzenie oferty dla wegan, o produkty bezglutenowe i bez laktozy, ale jednocześnie o bezglutenowe wędliny, mięso i wędliny BIO oraz tradycyjne, czyli bez dodatków chemicznych.

– Chcemy, by w naszym sklepie można było kupić wszystko, co niezbędne w codziennych jadłospisie każdego, od pieczywa, po kasze, sery, wędliny wegańskie i niewegańskie, po zdrowe słodkości i suplementy. Staramy się stworzyć atmosferę, która zachęca by u nas zostać dłużej, porozmawiać o żywieniu, o codziennych rozterkach, poczytać książki, prasę. Zapraszamy do nas, chętnie porozmawiamy i doradzimy, to jest dla nas najważniejsze, by przekazać wiedzę, którą posiadamy – dodaje Aneta Jackiewicz.

Zobacz także

Kasza gryczana

Aktualnie w sklepie dostępnych jest ponad 1800 produktów: żywność, suplementy, kosmetyki, książki, ozdoby ręcznie robione, ceramikę.

Sklep czynny jest

pon –pt 9:30 – 19:30 i sob 9:30 do 18:00

Szukasz więcej informacji z ekorynku. Sprawdź dział BIO HANDEL

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.