Teraz czytasz...
W sieci działa kolejny eko sklep
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

W sieci działa kolejny eko sklep

 

Kolejny e-sklep stawia na żywność ekologiczną i kosmetyki naturalne. Jaki pomysł na przyciągnięcie klientów ma BIO-KRAINA.pl?

– Same jesteśmy klientkami eko sklepów.  Zobaczyłyśmy, że jest to dziedzina w której można się rozwinąć na polskim rynku. Chciałyśmy tez mieć wpływ na wybór produktów na rynku. Stąd pomysł na sklep BIO-KRAINA.pl, który działa od niedawna. Koncentrujemy się na razie tylko na działalności w Internecie – tłumaczą panie Ania i Kasia, pomysłodawczynie i współwłaścicielki sklepu.

Oferta BIO-KRAINA.pl to ok. 3200 produktów i liczba ta ciągle rośnie. Wśród dostępnych działów znajdziemy m.in.: „bez cukru”, „bez glutenu”, „bez laktozy”, „Fair Trade”, „Superfood” „Niemowlęta i dzieci”.
– Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do tych, którym nie jest obojętne w jaki sposób się odżywiają i jakich produktów używają na co dzień. Także do osób, które poszukują optymalnych dla siebie diet. Do osób, które wybrały wegetarianizm lub weganizm. Do osób, które lubią eksperymentować w kuchni i poszukują nowych ciekawych, czasem egzotycznych smaków. A także do osób, których własny organizm zbuntował się przeciw dotychczasowej diecie i zmusił ich do zmiany sposobu odżywiania – czytamy na stronie sklepu.

Na polskim ekorynku za mało polskich producentów…

Jak właścicielki oceniają  polski rynek ekożywności? Czego na nim brakuje? Jakie są największe trudności przy wejściu na ten rynek? Według właścicielek BIO-KRAINA.pl, rynek żywności ekologicznej wciąż jest chłonny. – Według nas  brakuje na nim wciąż polskich producentów. O ile ze zdrowa żywnością i uprawami ekologicznymi jest coraz lepiej to wciąż brakuje polskich producentów ekologicznych kosmetyków, produktów dla dzieci i środków czystości. A zawsze starałyśmy się i staramy popierać polskie produkty– dodają.

Problemy przy prowadzeniu ekoslepu?

– Największymi trudnościami są wg nas wypromowanie sklepu, psucie rynku przez stosowanie cen dumpingowych przez niektóre sklepy, ciągle zbyt mała świadomość społeczeństwa na temat eko produktów – mówią twórczynie BIO-KRAINA.pl.

Adres sklepu: http://bio-kraina.pl

BIO-KRAINA.pl dołączyła do sklepów dystrybuujących drukowaną wesję Biokuriera. Dołącz i Ty. Sprawdź warunki prenumeraty dla ekosklepów.

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.