W łódzkim zachęcają rolników do przejścia na BIO

 Łódzkie jest w tyle jeżeli chodzi o powierzchnię upraw ekologicznych (3 wynik od końca w Polsce), ale już wkrótce ma się to zmienić – deklarują władze regionu.

Pod koniec 2011 roku w województwie łódzkim działało 489 gospodarstw ekologicznych. Dominują wśród nich rolnicy ekologiczni prowadzący działalność w zakresie ekologicznej uprawy roślin i utrzymania zwierząt (472). Pozostali zajmują się przetwórstwem produktów ekologicznych oraz wprowadzaniem ich na rynek


Zachęcamy rolników do zainteresowania się produkcją ekologiczną, ponieważ w województwie łódzkim łączna powierzchnia ekologicznych użytków rolnych to niespełna 7250 ha. Niewiele, ponieważ stanowi to zaledwie 1,26 proc. ogólnej powierzchni takich użytków w Polsce; mniej mają tylko województwa opolskie i śląskie” – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego Joanna Blewąska.

Zachętą dla rolników do przestawiania się na ekologiczne metody gospodarowania mogą być optymistyczne dane spływające z polskiego rynku żywności ekologicznej oraz dopłaty. Na dłuższą metę jednak ciężko być rolnikiem ekologicznym bez przekonania w sens sposobu gospodarowania, który wdraża się w życie.

Oprócz konsultacjami z doradcami, dobrą okazją to lepszego poznania producentów ekologicznych oraz specyfiki rynku jest wizyta na Targach Natura Food, które odbywaja się w Łodzi w Październiku.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Zachęcamy do sprawdzenia całego terminarza ciekawych wydarzeń w branży żywności ekologicznej i innych produktów przyjaznych naturze. Targi i konferencje branży BIO w 2012 roku

Źródło: PAP / media

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia