Bio rynek w USA. Żywność ekologiczna i inne ekoprodukty coraz bardziej popularne

5% – o tyle właśnie, według Organic Industry Survey, wzrosła sprzedaż żywności ekologicznej w USA w 2009 roku. O 9% zwiększyła się natomiast sprzedaż ekologicznych produktów nieżywnościowych takich jak środki czystości, tekstylia czy kosmetyki.

 

Wartość amerykańskiego rynku szacuje się obecnie na 24 miliardy Dollarów USA (ok. 17.3 mld Euro). Żywność ekologiczna za oceanem sprzedawana jest przede wszystkim za pośrednictwem sieci handlowych -54%. Udziały sklepów z żywnością ekologiczną w rynku kształtują się na poziomie 38%. 8% żywności ekologicznej sprzedawanej jest za pośrednictwem lokalnych jarmarków ekologicznych, kooperatyw, serwisów dowożących żywność do klienta i systemów paczkowych.

 

Organic Industry Survey dostarczyło także bardziej szczegółowych informacji na temat rynku ekologicznych kosmetyków w USA. Tamtejszy rynek warty jest 521 milionów Dollarów USA, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do roku 2008.

Jako poprawkę przy analizowaniu danych dotyczących sprzedaży produktów ekologicznych w USA warto wziąć fakt, że w opisywanym okresie Stany Zjednoczone zmagały się z kryzysem finansowym.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Już niedługo, bo w dniach 14-16 października w Bostonie, odbędą się Targi BioFach America. Europejska edycja BioFach będzie miała miejsce w Norymberdze, w dniach 16-19 lutego 2011, więcej informacji na naszej podstronie.

źródło: BioFach

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia