Teraz czytasz...
USA. Wsparcie dla ogródków szkolnych i nauki zdrowego odżywiania
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

USA. Wsparcie dla ogródków szkolnych i nauki zdrowego odżywiania

Amerykański Resort Rolnictwa zapowiada wsparcie dla rozwoju, tworzenia i funkcjonowania ogrodów szkolnych na w dzielnicach slumsów oraz rozwijania wiedzy uczniów na temat rolnictwa i zdrowego odżywiania się. Działania te mają być realizowane w ramach pilotażowego programu Publiczne Ogrody Szkolne (People’s Garden Pilot School).

 

Program dysponuje budżetem w wysokości 1.000.000 Dollarów. Realizowany będzie w 5 stanach i obehmie szkoły, w których co najmniej 50 procent wszystkich uczniów spełnia wymogi dotyczące otrzymywania bezpłatnych lub tańszych obiadów. Są to przede wszystkim szkoły w biedniejszych dzielnicach. Rośliny uprawiane w szkolnych ogródkach mogą być wykorzystane do przygotowania obiadów szkolnych, rodzin, studentów wyższych domów i banki żywności dla ubogich.

Ogrody publiczne i edukacja rolnicza w społecznościach mają ogromny potencjał do kształcenia dzieci w zakresie wiedzy o zdrowym odżywianiu – tłumaczy Tom Vilsack z USDA.

Program zdrowego odżywiania jest jednym z priorytetów administracji prezydenta Obamy. Kongres zatwierdził niedawno Child Nutrition Act (Ustawa odżywianiu dzieci), która zapewnia środki na różne programy dla amerykańskich dzieci w wieku szkolnym i powinny przyczynić się do poprawy żywienia dzieci.

W celu zwalczania otyłości u dzieci i poprawy jakości żywienia dzieci amerykańskich działa także pierwsza dama Michelle Obama (kampania Let’s move).

Być może w Polsce także odrodzą się szkolne ogródki… i to nie tylko w szkołach z najbiedniejszych rejonów? Zobaczymy… na razie zapraszamy do działu EKO OGRÓD.

źródło: bio-info.cz

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.