USA. Działa wyszukiwarka ekologicznych nasion

Ekologiczne nasiona bazylii, koperku, rozmarynu lub stewii? Na stronie Organic Seed Finder nie ma z tym problemu.

Wyszukiwarka nasion zaczęła działać pod adresem: http://www.organicseedfinder.org dzięki amerykańskiemu Association of Official Seed Certifying Agencies (AOSCA).Uruchomiono ją w październiku 2012. Dostarcza wiarygodnych informacji na temat dostępności nasion o jakości ekologicznej, by ułatwić zwiększenie i sukces tego sektora.

Głównym celem jest połączenie sprzedawców oraz potencjalnych nabywców. Wykaz nasion jest dynamiczny i zmienia się w ciągu roku, by odzwierciedlić takie zmiany na rynku jak pojawienie się nowych sprzedawców i dostępność produktów.

trona oferuje do wyboru trzy kategorie:  zboża, jak pszenica, jęczmień, owies, trawy i słoneczniki; owoce i warzywa, od karczocha do dyni olbrzymiej oraz “inne”, co oznacza główne zioła. Można wybrać także takie parametry, jak: dojrzałość nasion, ostateczne przeznaczenie, odporność na choroby i inne, zależnie od typu poszukiwanych nasion.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Zainteresowanym polecamy newsletter i raport roczny Organic Seed Alliance w USA.

Czy nie uważacie, że takie narzędzie bardzo przydałoby się w Polsce? W naszym kraju jest bardzo duży problem z pozyskiwaniem eko nasion i to nie tylko do małych upraw, ale także tych na skalę rolniczą.

źródło: http://oneco.biofach.de
http://www.organicseedfinder.org

Brak postów do wyświetlenia