Tychy. Uprawiają eko ogródki przy przedszkolach!

Małe Ogródki to realizowany przez Urząd Miejski w Tychach projekt w ramach, którego przedszkolaki uczą się ekologicznej uprawy roślin. W akcji bierze już udział 16 placówek.

W zaangażowanych w projekt 16 tyskich przedszkolach instalowane są tunele foliowe, w których niedawno pojawiły się rozsady wielu warzyw min: pomidory, papryki, dynie, fasoli, zioła itd. Uprawy prowadzone są w sposób ściśle ekologiczny.

– Wartość projektu jest nieoceniona w dobie polskiej rzeczywistości. Edukuje młode pokolenie. Przekazuje wiedzę elementarną skąd biorą się warzywa, jak się nimi opiekować no i oczywiście jak smakują prawdziwe pomidory oraz innewarzywa. Tutaj muszę zaznaczyć, że wszystkie warzywa po okresie wegetacji są pożerane przez małych pożeraczy przedszkolnych – relacjonuje rolnik ekologiczny Grzegorz Lichwa, który dostarczał sadzonki do projektu i który poinformował nas o akcji.

Więcej informacji na temat akcji: https://www.facebook.com/MaleOgrodki

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Komentarz redakcyjny:
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w tej inicjatywie. Kiedyś ogródki przy szkołach i przedszkolach były czymś normalnym. Dobrze, że po latach apatii ponownie tam wracają. Dzieci są znakomitym adresatem proekologicznych akcji nie tylko dlatego, że w przyszłości wyrosną z nich świadomi (miejmy nadzieję) konsumenci i ogrodnicy, ale także dlatego, że jak wskazuje wiele badań marketingowych mają istotny wpływ na decyzje podejmowane przez swoich rodziców.

(kp)

Brak postów do wyświetlenia