Teraz czytasz...
Tychy. Uprawiają eko ogródki przy przedszkolach!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Tychy. Uprawiają eko ogródki przy przedszkolach!

Małe Ogródki to realizowany przez Urząd Miejski w Tychach projekt w ramach, którego przedszkolaki uczą się ekologicznej uprawy roślin. W akcji bierze już udział 16 placówek.

W zaangażowanych w projekt 16 tyskich przedszkolach instalowane są tunele foliowe, w których niedawno pojawiły się rozsady wielu warzyw min: pomidory, papryki, dynie, fasoli, zioła itd. Uprawy prowadzone są w sposób ściśle ekologiczny.

– Wartość projektu jest nieoceniona w dobie polskiej rzeczywistości. Edukuje młode pokolenie. Przekazuje wiedzę elementarną skąd biorą się warzywa, jak się nimi opiekować no i oczywiście jak smakują prawdziwe pomidory oraz innewarzywa. Tutaj muszę zaznaczyć, że wszystkie warzywa po okresie wegetacji są pożerane przez małych pożeraczy przedszkolnych – relacjonuje rolnik ekologiczny Grzegorz Lichwa, który dostarczał sadzonki do projektu i który poinformował nas o akcji.

Więcej informacji na temat akcji: https://www.facebook.com/MaleOgrodki

Zobacz także

warzywa korzeniowe dynia

Komentarz redakcyjny:
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w tej inicjatywie. Kiedyś ogródki przy szkołach i przedszkolach były czymś normalnym. Dobrze, że po latach apatii ponownie tam wracają. Dzieci są znakomitym adresatem proekologicznych akcji nie tylko dlatego, że w przyszłości wyrosną z nich świadomi (miejmy nadzieję) konsumenci i ogrodnicy, ale także dlatego, że jak wskazuje wiele badań marketingowych mają istotny wpływ na decyzje podejmowane przez swoich rodziców.

(kp)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.