Trzy ostatnie filmy promujące eko żywnośc już w sieci

W trakcie minionego weekendu ekipa realizująca filmy promocyjne żywności ekologicznej „zasypała” nas nowymi materiałami. Grzegorz Łapanowski odwiedza toruński ekojarmark i Wytwórnię Makaronu BIO w Pokrzydowie, warzywne gospodarstwo ekologiczne Piotra Osika oraz Eko Młyny Wodne. Miłego oglądania.

Toruń Jarmark Żywności Ekologicznej od kilku lat odbywa się na terenie Muzeum Etnograficznego. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąca lokalni rolnicy ekologiczni proponują mieszkańcom Grodu Kopernika całą gamę wyrobów. Inicjatorem tego wydarzenia jest Mieczysław Babalski, prezez Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych „Eko Łan” zrzeszającego gospodarstwa ekologiczne i producentów z Kujaw i Pomorza. Oprócz wizyty na jarmarku, Grzegorz Łapanowski odwiedza także jego gospodarstwo i Wytwórnię Makaronu BIO.

Kolejnym miejscem, które odwiedził Grzegorz Łapanowski z ekipą filmową było gospodarstwo ekologiczne Urszuli i Piotra Osików w Woli Skromowskiej (woj. lubelskie). Rolnicy od wielu lat specjalizują się w ekologicznej uprawie warzyw. Gospodarstwo szczegółowo opisane zostało także w numerze 3/2005 czasopisma dla rolników ekologicznych Eko Arka, które wciąż dostępne jest w księgarni wysyłkowej Wydawnictwa Gaj.

Ostatni film, który zrealizowany został w ramach kampanii Żywność Ekologiczna – Gwarancja Dobrego Smaku to wizyta w ekologicznych młynach wodnych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Filmiki, w których Grzegorz Łapanowski odwiedza wybrane gospodarstwa i przetwórnie ekologiczne w Polsce realizowane są w ramach ministerialnej kampanii „Żywność ekologiczna – gwarancja dobrego smaku”, o której pisaliśmy w artykule: Ruszyła Ogólnopolska Kampania Promocyjna Żywności Ekologicznej . W ramach kampanii działa fanpage na Facebooku, profil na YouToube oraz blog internetowy prowadzony przez dietetyka: http://gwarancja-dobrego-smaku.blogspot.com/

Obejrzyj także pozostałe filmy “Posmak natury”:

Brak postów do wyświetlenia