Teraz czytasz...
Trwa miesiąc FAITRADE. Edycja 2022
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Trwa miesiąc FAITRADE. Edycja 2022

Dzień Czekolady (12 kwietnia) zainaugurowała tegoroczny Miesiąc Fairtarde.

W dniach od 12 kwietnia do 15 maja w szczególny sposób chcemy przybliżyć Wam idee sprawiedliwego handlu, a także pokazać, jak wspólnie możemy działać na rzecz poprawy jakości życia i pracy rolników z krajów Globalnego Południa

-zapowiadają przedstawiciele FAIRTRADE Polska.

Miesiąc Fairtrade. Najważniejsze działania prowadzone

• Loteria edukacyjna. Między innymi zapraszamy do wzięcia udziału w loterii edukacyjnej, w której nagrodą główną jest weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu sieci Darboven. Sprawdźcie swoją wiedzę i wygrywajcie niesamowite nagrody.

• Piknik Fairtade. Chcielibyśmy zachęcić Was także do zorganizowania pikniku z produktami Fairtrade dla swoich znajomych, rodziny lub sąsiadów. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym – wspierać i wypoczywać z Fairtrade!

• Konferencja dla biznesu. Z kolei 10 maja odbędzie się konferencja online “Biznes, który jest fair. Fairtrade z perspektywy CSR”, podczas której dowiecie się więcej, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu oraz jak Fairtrade wpiera firmy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

Zobacz także


• Inne. Bądźcie z nami! Zobaczcie inne sposoby zaangażowania oraz koniecznie obserwujcie nasze kanały w mediach społecznościowych, oznaczajcie posty hashtagiem #MiesiacFairtrade i dzielcie się informacjami o naszych inicjatywach z innymi. Z góry bardzo dziękujemy za wasze zaangażowanie!

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń podczas Miesiąca Fairtrade znajdziecie na na stronie kampanii.

https://www.youtube.com/watch?v=-gE79XHThrA&t=4s

FAIRTRADE (Sprawiedliwy Handel), czyli…

Fairtrade jest najbardziej znanym i cieszącym się najwyższym zaufaniem systemem certyfikacji etycznej na świecie. Współwłaścicielem systemu Fairtrade jest ponad 1,8 miliona rolników oraz pracowników najemnych z krajów Południa, którzy dzięki Fairtrade otrzymują bardziej uczciwe wynagrodzenie za swoją pracę, budują silniejsze społeczności lokalne oraz zyskują wpływ na swoją przyszłość. Fairtrade Polska jest częścią systemu Fairtrade i zajmuje się rozwojem rynku i produktów z znakiem FAIRTRADE w Polsce.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.