Teraz czytasz...
Tour de Pologne i projekt „Wyścig po zdrowie” z Czesławem Langiem
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Tour de Pologne i projekt „Wyścig po zdrowie” z Czesławem Langiem

Do aktywnego trybu życia zachęcać ma nowo powstały projekt „Wyścig po Zdrowie”, czyli cykl rodzinnych imprez z Tour de Pologne w tle. A tego wydarzenia chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. 

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce. Kolarski wyścig należy do cyklu World Tour, czyli „kolarskiej ligi mistrzów”. Co roku przyciąga gwiazdy światowego peletonu i angażuje miliony kibiców. Wielki wyścig i wielka idea, bo Tour de Pologne to nie tylko zmagania na najwyższym zawodowym poziomie.

Promocja sportu i aktywności

Od lat przy okazji Tour de Pologne organizowane są wyścigi dla dzieci oraz amatorów, a w ciągu całego sezonu maratony MTB, wyścigi szosowe, zawody dla młodzieży. Nowy projekt „Wyścig po Zdrowie” idzie jeszcze dalej. W centrum uwagi stawia zdrowy i aktywny tryb życia.

https://biokurier.pl/jedzenie/czy-zycie-bez-cukru-jest-mozliwe/?highlight=dieta%20bez%20cukru

Idea „Wyścigu po Zdrowie” korzysta nie tylko z bogatego dorobku Tour de Pologne, ale także z najnowszego raportu „Lepsi my!”. Raport koncentruje się na kluczowych kwestiach w kontekście poszukiwaniu spokoju, równowagi oraz dobrego samopoczucia. Z badań wynika, że aż 70% osób z pokolenia Y często czuje się zmęczonych, a co czwarty często się irytuje. Jednocześnie aż ¾ Polaków nie ogranicza w swojej diecie żadnych produktów. Z kolei ponad połowa badanych powyżej 50. roku życia uważa, że obecnie najważniejsze dla nich jest korzystanie z życia.

„Wyścig po zdrowie” to po pierwsze zachęcanie do ruchu i aktywności, a także wyjście z inicjatywą rodzinnej rozgrywki. Równie ważnym elementem jest zwiększenie świadomości żywieniowej i edukacja dietetyczna połączona z konsultacjami i badaniami profilaktycznymi z Medicover.

„Wyścig po zdrowie” w całej Polsce

Cykl rodzinnych imprez odwiedzi w 2019 roku dwanaście polskich miast. W każdym z nich oferować będzie wyjątkowe w skali światowej atrakcje. Jedną z nich będzie pierwsze na świecie mobilne muzeum kolarskie. Mowa oczywiście o muzeum Tour de Pologne, które powstało z okazji 90-lecia wyścigu.

Każdy chętny będzie mógł również sprawdzić swoją kolarską formę, biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów. To kolarskie zmagania na specjalnie opracowanej makiecie z mikrokolarzami. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji. Zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie. Oprócz rowerowej uczty, warto również sprawdzić wiedzę w sportowym quizie z nagrodami dla najlepszych. Szczęściarze będą mogli porozmawiać z kolarskimi gwiazdami. W ubiegłym roku muzeum Tour de Pologne odwiedzili m.in. Michał Kwiatkowski, Tomasz Marczyński i Rafał Majka.

Nauka i zabawa w jednym

Będzie można wziąć udział w warsztatach i degustacjach zdrowej, w 100% ekologicznej żywności. O tym jak zachować dobrą sylwetkę i wysoką formę można się będzie przekonać w Strefie Fit, gdzie konsultanci doradzą w sprawie ćwiczeń i przeprowadzą treningi grupowe.

W Strefie Zdrowia chętni będą mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, a także oddać krew w mobilnym punkcie Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie zabraknie badań profilaktycznych, takich jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru, badanie wzroku, krwi i spirmometrii.

Aby w akcji mogło wziąć udział jak najwięcej osób, „Wyścig po Zdrowie” będzie organizowany w kluczowych lokalizacjach i centrach miast. Inauguracja nastąpi w kwietniu podczas Bike Expo na Stadionie Narodowym w Warszawie, a potem wyścig ruszy w drogę po całej Polsce.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.