Toruński Festiwal Smaków już wkrótce

Kuchnia Kopernikańska, czyli co jadł Mikołaj Kopernik”, poświęcona specjałom z czasów Kopernika, konkurs kulinarny, a także prezentacje multimedialne, warsztaty, pokazy i degustacje to tylko niektóre z atrakcji Toruńskiego Festiwalu Smaku, który towarzyszył będzie Targom Turystycznym „Wypoczynek” 2014.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 marca na terenie Centrum Targowego w Toruniu. W imprezie zapowiedzieli udział także przetwórcy i rolnicy ekologiczni ze Stowarzyszenia Ekołand (m.in. BioBabalscy, Piekarnia Na Zakwasie i Bio Food).

Toruńskiemu Festiwalowi Smaków towarzyszyć będą także prezentacje i warsztaty, które przybliżą uczestnikom kuchnię kopernikańską. Targi Toruńskie odkryją sekrety zapomnianych przepisów i przybliżą potrawy, które spożywał Mikołaj Kopernik, jego Narzeczona oraz krakowscy profesorowie. Być może w zakamarkach starych toruńskich książek kucharskich, poza piernikiem,  kryje się więcej smakołyków

Do konkursu kulinarnego, zaproszono najlepszych kucharzy z toruńskich restauracji, którzy zostaną poddani ocenie doświadczonych szefów kuchni z zaprzyjaźnionych zabytkowych miast położonych nad brzegiem Wisły, co będzie stanowić wstęp do stworzenia wspólnego szlaku historyczno-kulinarnego.  Potencjał kulinarny Grodu Kopernika dostrzegł również Karol Okrasa, który w TVP1 w programie „Okrasa łamie przepisy” przedstawi toruńskie przysmaki.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

– Rozwijający się trend turystyki kulinarnej oraz rosnąca świadomość Polaków w zakresie zdrowego odżywiania, skłoniła organizatorów Targów Turystycznych „Wypoczynek” aby zaprosić na wydarzenie producentów tradycyjnych produktów charakterystycznych dla popularnych regionów turystycznych.  Wszyscy, którzy odwiedzą Targi, będą mieli zatem szansę pobudzić swoją wyobraźnię za pomocą wszystkich zmysłów i za ich pomocą dokonać wyboru miejsca, w którym spędzą tegoroczny urlop. Jest to wyjątkowa okazja do spróbowania i zakupów pachnących wędzonych wędlin, słodkich miodów i nalewek, aromatycznych długo dojrzewających serów oraz mnóstwa innych specjałów, niedostępnych w supermarketach – przekonują organizatorzy.

Szczegółowy program wydarzenia:

Co: Targi Turystyczne Wypoczynek i Toruński Festiwal Smaków
Kiedy: 15 – 16 marca 2014 r., 10:00 – 17:00
Gdzie: Toruń, Centrum Targowe Park, Szosa Bydgoska 3
Strona internetowa i program: www.targitorunskie.pl

Brak postów do wyświetlenia