Toruń. Śniadanie na trawie z eko jarmarkiem

2000m2 trawy pokryje w sobotę 8 czerwca toruński Rynek Nowomiejski – kolejna edycja Śniadania na Trawie przed nami. Jak co roku imprezie towarzyszy jarmark, na którym lokalni rolnicy ekologiczni sprzedają swoje produkty.

– Przez 5 lat Śniadanie na Trawie gościło na Rynku Staromiejskim. Chcąc ożywiać coraz to nowe przestrzenie miejskie, przenosimy imprezę na Rynek Nowomiejski, który już 8 czerwca 2013 r. stanie się na jeden dzień radosnym zielonym miejscem piknikowym. Tegoroczna edycja odbywa się w ramach Święta Województwa Kujawsko – Pomorskiego – czytamy na stronie organizatorów wydarzenia, czyli Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.

Tegoroczne Śniadanie organizowane jest pod hasłem „Jedz – Myśl – Oszczędzaj”, które nawiązuje do programu ONZ o tej samej nazwie. Wezwanie to ma nakłaniać nas do tego, abyśmy nie wyrzucali produktów żywnościowych, nie kupowali zbędnych rzeczy i nie ulegali wpływowi reklam. – Zachęcamy do zabierania ze sobą domowych wypieków, owoców, kanapek. Jednocześnie namawiamy: jedzcie, myślcie, nie wyrzucajcie i dzielcie się! Każdy, nawet najskromniejszy posiłek smakuje lepiej w miłym towarzystwie – apelują organizatorzy.

Biokurier pojawi się na śniadaniu a następnym tygodniu podzielimy się zdjęciami i wrażeniami.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Śniadanie na Trawie odbędzie się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, w sobotę 8 czerwca. Początek o 10 koniec około północy. Oto szczegółowy program:

10:00 – smacznego: zaczynamy Śniadanie
10:15 – kwartet smyczkowy PRESTIGE
11:45 – WWF – Wielka Wspólna Fota
12:15 – To Masz Cebo – warsztaty Voicebox
13:30 – PAN JĘDRAS
14:15 – obiad na trawie
17:00 – IFI UDE – akustycznie
18:30 – SOFA
21:00 – kino pod gołym niebem

Ponadto w menu: ekojarmark | muzyka | edukacja | warsztaty | rękodzieło | zielona kawiarenka | rady okręgów | konkurs Wiosenna dekoracja
Więcej informacji: www.pzr.org.pl

Brak postów do wyświetlenia