Teraz czytasz...
Toruń. Śniadanie na trawie już jutro
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Toruń. Śniadanie na trawie już jutro

Rozmowy o demokracji energetycznej, ochronie środowiska, ale przede wszystkim możliwość śniadaniowego relaksu i udziału w kiermaszu tradycyjnej i ekologicznej żywności – już jutro w centrum Torunia odbędzie się Śniadanie na Trawie.

Tegoroczna edycja imprezy zaplanowana została na 14 czerwca.  w sobotę, na Rynek Nowomiejski. 2000 m2 kwadratowych gotyckiego rynku pokryte zostanie trawą.  – Zachęcamy do zabrania ze sobą domowych wypieków, owoców, kanapek. Gdyby komuś nie wystarczyły własne zapasy, zdrowe ekologiczne produkty będzie można kupić na towarzyszącym Śniadaniu jarmarku regionalnych artykułów spożywczych. A tam będzie można znaleźć m.in.: świeże sery, chrupiące pieczywo z samopszy, miody, eko-oleje i domowe konfitury. Na stoiskach pojawią się także twórcy rękodzieła artystycznego oraz upcyclingu – czytamy na stronie głównego organizatora, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.

Śniadanie na Trawie rokrocznie odbywa się z okazji obchodów Światowego Dnia Środowiska. Tegoroczne hasło UNEP – Raise your voice, not the sea level koncentruje uwagę wokół zagadnień negatywnych zmian klimatycznych, na które demokracja energetyczna może być jedną z odpowiedzi.

Dlatego chcemy zwrócić uwagę mieszkańców naszego województwa na zagadnienia związane z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych, funkcjonowaniem rozproszonych systemów energetycznych oraz udziału społeczeństwa w wyborze kierunku rozwoju energetyki w Polsce.

Przeczytaj naszą relację z ubiegłorocznej edycji Śniadania na Trawie: Toruńskie Śniadanie na Trawie za nami

Co: Śniadanie na Trawie
Gdzie: Rynek Nowomiejski Toruń
Kiedy: sobota, 14 czerwca 2014

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.