Toruń. Duży eko sklep działa na ul. Broniewskiego


150 m2 powierzchni, około 2000 kategorii produktowych – tak prezentuje się „w liczbach” toruński Sklep Biologiczny, który pod koniec 2012 roku rozpoczął działalność w Toruniu.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Sklep Biologiczny (czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 19:00, sobota od 9:00 do 14:00) znajduje się przy ul. Broniewskiego 6.

Powierzchnia 150 m2 czyni go jednym z większych sklepów z żywnością ekologiczną w Polsce. W ofercie zdecydowanie dominuje żywność ekologiczna (soki, oleje, mąki, herbaty, miody, dżemy, kasze, owoce suszone), ale znaleźć można również produkty bezglutenowe, bezlaktozowe, niskobiałkowe i bezcukrowe. Dodatkowo oferowane są kosmetyki naturalne i eko środki czystości.

Wkrótce uruchomiony ma być także sklep internetowy i możliwość składania zamówień przez telefon.

–Świadomość toruńskich, i  nie tylko toruńskich, konsumentów zwiększa się z roku na rok.Największą barierą dla rozwoju rynku żywności ekologicznej są jednak wciąż stosunkowo wysokie ceny – mówi Grażyna Zdzięborska, właścicielka Sklepu Biologicznego oraz działającego od wielu lat przy ul. Szosa Chełmińska sklepu Eko Chata. –Najlepiej sprzedają się produkty świeże, zwłaszcza warzywa oraz nabiał – dodaje.

To już kolejny specjalistyczny sklep oferujący żywność ekologiczną w grodzie Kopernika. Przypominamy, że w Toruniu działa jeszcze wspomniana Eko Chata (ul. Szosa Chełmińska 141), Żółty Cesarz (ul. Mickiewicza 114 a), Eko Zdrowie (Konstytucji 3 maja 10). Jeżeli wiecie o innych punktach, zaprszamy do komentowania!

Brak postów do wyświetlenia