Tłoczą naturalne soki i dowożą pod drzwi klienta

XIX wieku tradycja, wyjątkowa tłocznia oparta na wiklinowych przekładkach, dostawa Domowych Soków i Nektarów bezpośrednio do domu klienta – to wyróżniki Wielkopolskiej Tłoczni Soków Owocowych z Kokanina

– Wyciskamy sok tylko bezpośrednio po zbiorze owoców, które kupujemy prosto od okalnych sadowników. Staramy się wytłoczyć tyle soku, aby zapasy wystarczyły na cały rok. Nie kupujemy owoców z przechowalni i nie nastawiamy się na wielkoskalową produkcję bo stawiamy na jakość zdrowotną i smakową – mówi Izabela Płonka, właścicielka tłoczni.

Tradycyjna technologia

Ciekawostką jest fakt, że w zakładzie wciąż wykorzystywana jest tradycyjna prasa warstwowa. – Nie chcemy z niej zrezygnować choć metoda tłoczenia i wyciskania przez naturalne wiklinowe przekładki – jest dość kosztowna i czasochłonna Zresztą wiklina jest bardzo ciekawą rośliną, ma wiele korzystnych właściwości które wykorzystujemy w produkcji – tłumaczy Izabela Płonka.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Domowe Soki i Nektary

Dominującą część oferty stanowią soki i nektary konwencjonalne (13 smaków: m.in. jabłkowy, gruszkowy, wiśniowy), które wytwarzane są w oparciu o owoce od stałych, sprawdzonych dostawców. Co oczywiste w produkcji soków nie wykorzystuje się koncentratów i nie rozcieńcza soków wodą bądź uzupełnia cukrem. Czytelników Biokuriera najbardziej zainteresuje pewnie fakt, że tłoczy się tu również soki aroniowe z eko certyfikatem. Firma posiada także rekomendację Stowarzyszenia Slow Food i jest członkiem Sieci „Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska”.

Zdecydowana większość produkcji zakładu sprzedawana jest bezpośrednio do klientów. – Dostarczamy soki do domów mieszkańców Wielkopolskich miast z wykorzystaniem własnego transportu, ale także poprzez kurierów na terenie całej Polski. Co ważne, zatrudnieni w firmie kierowcy doskonale znają produkt, który rozwożą i są w stanie udzielić informacji na jego temat – mówi Izabela Płonka.

W rozwoju sprzedaży bezpośredniej bardzo pomaga Internet, pełną ofertę soków sprawdzić można na: www.domowesoki.pl , tam też znajdują się wszystkie wskazówki niezbędne do złożenia zamówienia.

Firma ma siedzibę w Kokaninie (woj. Wielkopolskie) niedaleko Kalisza.

Brak postów do wyświetlenia