Teraz czytasz...
Tarnów ma kolejny ekosklep
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Tarnów ma kolejny ekosklep


Konfiturka Zdrowe Delikatesy to miejsce, w którym tarnowianie wybierać mogą spośród ok. 1,5 tys produktów. Sklep znajduje się w samym centrum miasta.

– Tarnowski rynek żywności ekologicznej jest we wczesnej fazie rozwoju. Nie ma problemu z żywnością ekologiczną paczkowaną, gdyż pojawia się w coraz to nowszych punktach: drogerie, markety, apteki, a ostatnio nawet stacje benzynowe! Według naszych obserwacji i opinii klientów wciąż jest jednak problem z dostępem do świeżej żywności ekologicznej, m.in. ekologicznych jajek, pieczywa oraz warzyw i owoców. Postaramy się rozwiązać tą sytuację, wstawiając do sklepu w przyszłości kolejną lodówkę, być może ladę chłodniczą i rozbudowę stoiska owocowo-warzywnego. Brakuje też ekologicznych bakalii i orzechów na wagę w niższych cenach – mówi Monika Mądel z Konfiturki.

Ulica Krakowska to główna, najbardziej prestiżowa ulica w Tarnowie z ogromnym natężeniem ruchu przechodniów i samochodów. Niedaleko „Konfiturki” (ul. Krakowska 25) znajdują się także: sklepu zielarsko-medyczny oraz punkt z kosmetykami spa&wellness.

Obecnie w Konfiturka Zdrowe Delikatesy znajduje się 1,5 tys. rodzajów produktów.

Oferta jest powiększana z tygodnia na tydzień (właśnie wstawiliśmy nowe regały i planujemy kolejne). Docelowo planujemy mieć na półkach co najmniej 2,5 tys. rodzajów produktów. Co ważne mamy największy w Tarnowie udział produktów ekologicznych w całości asortymentu (są specjalnie oznaczone na półkach zielonymi cenówkami). Dodatkowo najszerszy wybór produktów ekologicznych świeżych – mocno rozbudowane stoisko owocowo-warzywne oraz oferta świeżego pieczywa i produktów wegetariańskich. Powierzchnia sprzedażowa wynosi ponad 60m2 – dodaje Monika Mądel.

Coraz więcej świadomych konsumentów w Tarnowie

Właściciele delikatesów obserwują, że coraz więcej osób w Tarnowie zwraca uwagę na certyfikat ekologiczny, wypytując nas o niego i dokładnie go oglądając, sprawdzając autentyczność. – Po produkty ekologiczne w Tarnowie sięga coraz więcej matek i kobiet w ciąży, co bardzo cieszy gdyż rokuje nam na zdrowsze młode pokolenie! Odwiedzają nas też tłumnie Tarnowianie którzy mieszkają na co dzień za granicą – na zachodzie przyzwyczajają się do żywności ekologicznej i później szukają jej w Polsce i swoim rodzinnym mieście – zauważa Monika Mądel.

Zobacz także


Czego brakuje na rynku

– Najtrudniej pozyskać pieczywo ekologiczne o wysokiej jakości i wysokich walorach smakowych. Cały czas testujemy dostawców eko-pieczywa, starając się o nowe kontakty (tutaj podziękowania dla BioKuriera!). Wciąż jednak nie zdecydowaliśmy się jeszcze kto będzie zaopatrywał nasz sklep w ten produkt. Zauważamy też u producentów mały wybór słonych i słodkich przekąsek w wersji eko – takich do zabrania ze sobą do szkoły czy pracy. Istnieje również ogromny deficyt ekologicznych jajek w Tarnowie – klienci szukają, pytają, chcą kupić a tymczasem brakuje ich zarówno u większych dostawców jak i w małych, lokalnych, ekologicznych gospodarstwach. Na szczęście zazwyczaj udaje nam się je wyciągnąć nieomalże spod ziemi i dostarczyć do sklepu – relacjonuje współwłaścicielka Zdrowych Delikatesów Konfiturka.

Karol Przybylak

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.