Tarnów. Eko żywność prosto od rolnika już wiosną

Na wiosnę zapowiadane jest uruchomienie stoiska z żywnością ekologiczną na Małopolskim Rynku Hurtowym w Tarnowie, planowane są także jarmarki promujące produkty bio i żywność tradycyjną – informuje Radio RDN „Małopolska”.

Specjalne stoisko, na którym rolnicy będą mogli sprzedawać sowje produkty uruchomione zostanie na Małopolskim Rynku Hurtowym, który znajduje się przy przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Dzięki pominięciu pośredników pojawia się szansa na niższe ceny, zbliżone do produktów konwencjonalnych.

Paweł Augustyn ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie zapowiada także, że wiosną na parkingu przed Starostwem Powiatowym zorganizowany zostanie jarmark lokalnej żywności ekologicznej. Planowane jest także powtórzenie tego wydarzenia jesienią.

– Będzie to pokaz wszystkich gospodarstw ekologicznych, produktów regionalnych, żeby zapoznać mieszkańców Tarnowa, czym dysponujemy, jakie są ceny i można było skosztować ekologiczną żywność – mówi urzędnik w wypowiedzi dla Radia RDN „Małopolska”.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Komentarz redakcyjny:

Bardzo nas cieszy kolejna inicjatywa związana ze sprzedażą bezpośrednią żywności ekologicznej. Przypominamy, że regularne targi i jarmarki z żywnością ekologiczną odbywają się już w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Toruniu. Staramy się informować o nich na bieżąco, zapraszamy także Was, drodzy Czytelnicy do informowania nas o tego typu wydarzeniach.

Brak postów do wyświetlenia