Targi i konferencje branży BIO w 2012 roku

 Prezentujemy mini – przewodnik po imprezach targowych, którymi zainteresują się sprzedawcy i konsumenci żywności ekologicznej oraz innych ekoproduktów. 


BioFach 2012, Norymberga 15-18.02.2012

 

Największe światowe targi żywności ekologicznej, bio kosmetyków oraz środków czystości. Na kilku ogromnych halach swoją ofertę prezentują producenci z całego świata. Specjalne hale poświęcone są ekologicznym winom i oliwom. Równolegle z targami BioFach 2012 odbędą się Vivaness 2012, międzynarodowe targi kosmetyków naturalnych i produktów wellness.
W lutym 2011 r. podczas 22 edycji targów BioFach swoją ofertę przedstawiło 2.544 wystawców z 87 krajów (70% spoza Niemiec), a targi odwiedziło 44.592 specjalistów z całego świata (ze 131 krajów, 43% odwiedzających spoza Niemiec).

Dowiedz się więcej o targach BioFach:
Indie krajem roku na najbliższych Targach BioFach

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Warszawa. Regionalia 20-22 IV 2012

 

Nowa impreza na polskiej, targowej eko mapie. Według zapowiedzi organizatorów wśród targowych atrakcji znajdą się: produkty z list tradycyjnych i regionalnych, żywność ekologiczna i organiczna, produkty  naturalne. Specjalny sektor poświęcony ma być miodom i wyrobom mleczarskim (kraina Miodem i Mlekiem Płynąca), winom  i piwo (Winnica i Piwnica), Sprawiedliwemu Handlowi i kosmetykom naturalnym. Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa.

 

 

 


Warszawa. Organic Marketing Forum 2012, 7-9 V 2012 w Warszawie

7. Międzynarodowe Spotkanie w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych odbędzie się w tym roku w nowej, zmienionej formule i w innym miejscu (ze względu na Euro 2012). Konferencja oraz wystawa będą trwały od rana do wieczora, i odbędą się jednocześnie 08 maja 2012 (w odróżnieniu do lat ubiegłych, gdy obie imprezy trwały dwa dni, od południa dnia pierwszego do południa dnia drugiego). Nowością jest także współpraca z nowym partnerem – BioFach. W ten sposób grono partnerów wydarzenia zostanie wzmocnione, co wpłynie na lepszą promocję oraz jakość OMF.

Organic Marketing Forum uzupełnione zostanie o warsztaty przedkonferencyjne w dniu 7. maja oraz całodniowe wycieczki na teren ekologicznych gospodarstw rolniczych i zakładów przetwórczych poza terenem Warszawy 9 maja nadają całemu wydarzeniu nowego charakteru. W związku z organizacją Mistrzostw Europy w piłce nożnej w czerwcu 2012 na terenie Polski i Ukrainy organizatorzy zmuszeni zostali do zmiany dotychczasowego miejsca imprezy..

Adres spotkania: MT Polska, ul. Marsa 56c, 04-242 Warszawa, Polska

W trakcie Organic Marketing Forum odbędzie się także kolejna edycja konkursu Best Of Organic 2012

Przeczytaj także:
Relacja z 6. Organic Marketing Forum
Organic Marketing Forum 2011 w obiektywie Biokuriera

Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily Kielce 18-20 V 2012

Druga edycja kieleckich targów zgromadzi producentów, dystrybutorów, odbiorców produktów ekologicznych (także żywności ekologicznej), produkowanych w oparciu o naturalne surowce, organicznych, a także tych, wytwarzanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami regionalnymi. Organizatorzy zapowiadają, że ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty, seminaria, pokazy i degustacje.

Najważniejsze wydarzenia specjalne to:
– Zielone Gotowanie – spotkanie entuzjastów kuchni ekologicznej, pokazy kulinarne, catering, nakrycia stołów, naczynia i urządzenia, książki kucharskie, media
– Salon Naturalnego Piękna – oferta firm kosmetycznych, salonów SPA, producentów artykułów higienicznych.

Miejsce:
Targi Kielce SA, ul. Zakładowa 1

 

 

VI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej „EKOGALA 2012”  25-27 V 2012

Najstarsze odbywające się w Polsce targi żywności ekologicznej. Rokrocznie w imprezie biorą udział producenci produktów ekologicznych posiadający certyfikat zgodności w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz stowarzyszenia i firmy świadczące usługi dla branży ekologicznej, a także jednostki certyfikujące, jednostki doradztwa rolniczego i inne działające na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego. W czasie wszystkich dni trwania imprezy wystawcy będą mogli promować oraz sprzedawać swoje wyroby ekologiczne.

Targom  towarzyszą konferencje naukowe poświęcone problematyce rynku żywności ekologicznej w Polsce.

Przeczytaj także: Dziś rozpoczynają się Targi Eko Gala
Miejsce: Regionalne Centrum Widowiskowo – Sportowym w Rzeszowie, ul. Podpromie 10

 

 

Łódź, V Targi Naturalnej Żywności Natura Food, 12-14 X 2012

Najważniejsza imprezie branży produktów ekologicznych i tradycyjnych  w Polsce w 2012 roku odbędzie się w nowej, większej i nowocześniejszej hali. Jak co roku prezentować się będą producenci żywności tradycyjnej i ekologicznej, gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne, hurtownie i sklepy z żywnością wysokiej jakości oraz winiarnie i browary. Imprezie towarzyszy szereg wydarzeń towarzyszących, pokazów, degustacji, seminariów i konferencji.

Relacja z ubiegłorocznej edycji: Natura Food 2011 za nami…

 

O innych ekoinicjatywach (a wiemy, że takie są planowane i się pojawią) będziemy pisać na bieżąco. Zapraszamy do naszego działu TARGI, KONFERENCJE.

 

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia