Szkolne Mundurki w stylu EKO i Fair Trade!

Pierwsze w Ameryce Północnej, a może i na świecie, ekologiczne mundurki szkolne z certyfikatem Fair Trade oferuje kanadyjska firma fibrETHIK. Uczniowie mogą wybierać spośród t-shirtów, polo i bluz.

Wszystkie wykonane są ekologicznej bawełny, zgodnie z zasadami Sprawiedliwego Handlu.

Uprawa bawełny należy to najbardziej schemizowanych na świecie. Jak pisze Marc-Henri Faure, z FibrETHIK: -Wyprodukowanie jednego konwencjonalnego t-shirta wiąże się z wykorzystaniem na polu 1,5 litra pestycydów i innych środków chemicznych. Niskie ceny konwencjonalnej bawełny wiążą się natomiast z biedą producentów w Afryce lub Indiach.

Więcej na stronie fibrETHIK
.

W Polsce dyskusja na temat obecności mundurków szkolnych nie została do końca rozwiązana, ale może, jeżeli już mundurki, to właśnie takie?

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia