Świętkorzyskie. Powstanie internetowa baza gospodarstw ekologicznych

Ułatwienie sprzedaży żywności ekologicznej rolnikom, a konsumentom odnalezienie producentów i szukanych produktów – to cele tworzonej właśnie przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach bazy danych gospodarstw ekologicznych.

W województwie Świętokrzyskim działa ponad 1200 gospodarstw ekologicznych, zazwyczaj niewielkich. Wskutek braku platformy wymiany informacji rolnicy ekologiczni mają często problem ze znalezieniem zbytu na swoje produkty, mimo iż poszukują ich konsumenci. Ci z kolei bardzo często nie potrafią znaleźć dla siebie dostawcy eko żywności.

Prowadzony wspólnie przez Sekcję Ekologii i Ochrony Środowiska placówki w Modliszewicach i Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu projekt internetowej bazy gospodarstw ekologicznych ma wypełnić tę lukę.

Dostęp do bazy danych zarówno dla kupujących jak i sprzedających będzie bezpłatny. Zgłaszając się rolnicy będą musieli przedstawić certyfikat, ich obowiązkiem będzie także aktualizacja danych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Kolejna inicjatywa ułatwiająca dotarcie do rolników ekologicznych cieszy. Jej lokalny wymiar daje szansę na lepsze dopasowanie się do lokalnej specyfiki i zwyczajów konsumentów. Na polskim rynku działa już kilka takich baz danych. Niektóre z nich to przedsięwzięcia komercyjne inne tworzone są przez instytucje publiczne.

źródło: Portal Spożywczy
.

Brak postów do wyświetlenia