Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie

Polska Zielona Sieć, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK oraz studenci Instytutu Socjologii UJ zapraszają na szósty Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie.

Początek obchodów: 12 maja o godz. 13.00 w kawiarni Finka, ul. Warszauera 1.  Finka to jedno z niewielu miejsc, gdzie na co dzień podawana jest kawa ze Sprawiedliwego Handlu. W kawiarni od godz. 13.00 do 18.00 czekać będą wolontariusze, zapraszając do:

 

  • spotkania i rozmów przy kawie oraz przysmakach ze Sprawiedliwego Handlu
  • wymienialni ubrań (godz. 14.00 – 17.00)
  • warsztatu, który pozwoli zrozumieć, jak produkowane są ubrania, zarówno te bardziej jak i te mniej przyjazne środowisku i ludziom (godz. 15.00 – 16.00)
  • ekologicznego kącika zabaw dla najmłodszych (godz. 14.00 – 17.00)

 

Organizatorzy zapraszają na specjalne SPOTKANIE DLA DZIENNIKARZY o godz. 13.30, podczas którego opowiemy w jaki sposób ubrania mogą powstawać  w sposób przyjazny dla ludzi i środowiska.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Równocześnie na Placu Nowym na odwiedzających czekać będą STOISKA dystrybutorów oferujących PRODUKTY ZE SPRAWIEDLIWEGO HANDLU.

W promocję idei zaangażują się OKOLICZNE SKLEPY oferujące modną odzież wykonaną w sposób bardziej sprawiedliwy i odpowiedzialny, które zaoferują uczestnikom wydarzenia zniżki oraz przekażą gadżety promujące Sprawiedliwy Handel.

 Sprawiedliwy Handel to ruch na rzecz partnerskiej współpracy z producentami z krajów ubogiego Południa. Mieszkańcy Afryki, Azji i Ameryki Południowej pracują przy produkcji kawy, czekolady, herbaty, bawełny, egzotycznych owoców i wielu innych artykułów, które codziennie kupujemy w sklepach. Za swoją pracę powinni dostawać uczciwą zapłatę, a praca ta nie może zagrażać ich zdrowiu. Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu ma przypomnieć, jak wiele w tym względzie zależy od nas – konsumentów.

Przeczytaj więcej na temat FAIR TRADE na stronach Biokuriera.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia