Superodżywcze soki i smoothie – 100 przepisów wartych wypróbowania

„Superodżywcze soki i smoothie” Nicoli Graimes to książka dla wszystkich, którzy do codziennego menu chcą włączyć pożywne napoje. Ciekawe przepisy nie tylko urozmaicą naszą dietę, ale też pozwolą na wprowadzenie do niej idealnych połączeń warzyw i owoców w smacznej i pełnej witamin formie.

W publikacji wiele jest działających na wyobraźnię fotografii, które pokazując efekt końcowy, zachęcają do przygotowania napoju zgodnie z podanym przepisem. Tu każdy może znaleźć coś dla siebie, sięgając po napój, którego działanie zgodne będzie z własnymi oczekiwaniami.

Wykorzystując rady autorki o wiele łatwiej będzie wejść w świat roślinnych bom witaminowych w płynie. My już wiemy, że warto!

Przepisy w książce zostały uporządkowane według 5 kategorii:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Detoksykacja,
Zastrzyk energii,
Regeneracja,
Szczupła sylwetka,
Piękno i zdrowie.

Bardzo przydatne są informacje o głównym składniku soku. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jakie właściwości ma dany produkt, i w jaki sposób korzystnie oddziałuje on na nasze zdrowie.

Dlaczego w ogóle warto sięgać po soki domowej roboty oraz smoothie?

Odpowiedź jest prosta – bo są zdrowe i pełne witamin, a do tego smakują nieporównywalnie lepiej od tych, jakie kupić można w sklepie. Soki własnej produkcji są niepasteryzowane i bez dodatku cukru. Nazywa się je „baterią w płynie”, bo stanowią połączenie witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, fitoskładników i enzymów. Oczyszczają nerki i wątrobę, wzmacniają odporność, redukują stres, ożywiają umysł i ciało, wspomagają proces odchudzania i rekonwalescencji. Można je ponadto podawać dzieciom (choć autorka omawianej książki sugeruje, by wówczas do napoju nie dodawać tzw. superfoodów i wymieszać go w równych proporcjach z wodą).

Agnieszka Gotówka

Tytuł: Superodżywcze soki i smoothie

Wydawca: Fundacja Źródła Życia

Autorka: Nicola Graimes

Liczba stron: 144

Oprawa: twarda

Format: 240 x 195 mm

Kup książkę Superodżywcze soki i smoothie na czytajwkuchni.pl za 36 zł (zamiast 48 zł) i zyskaj gratis efektowny stojak na książki kucharskie (promocja trwa do 31 czerwca 2016).

 

Brak postów do wyświetlenia