Teraz czytasz...
Sqmajcie kaszę!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sqmajcie kaszę!

Kasza jest dla mnie bardzo pierwotna, pełna, odżywcza, wzmacniająca, a nade wszystko pachnie dzieciństwem. Swawolnym, prostym, spontanicznym i szczęśliwym – tymi słowami Maia Sobczak rozpoczyna książkę, która nazwa się tak, jak je blog – Qmam Kasze.

Dlaczego Początek, Srodek i Słodki koniec?

Maia Sobczak podzieliła książkę na trzy działy: Początek, Środek i Słodki koniec. To dość niespotykane podejście do tytułowania rozdziałów, ale ma ono głębszy sens. Początek może oznaczać śniadanie, ale też początek spotkania przy stole, czyli na przykład przystawkę. (…) Środek zawiera bardziej sycące propozycje – czyli wymagające większego ognia trawiennego. (…) Dla osłody Słodki koniec jest po prostu zwieńczeniem całości , takim przyjemnym drobiazgiem, dopieszczeniem podniebienia i zmysłów.

Przepisy wegetariańskie

Przepisy w książce są wegetariańskie, jednak bardzo łatwo można je zmodyfikować, czyniąc wegańskimi. Bohaterem jest tu kasza – prosta, bez zadęcia czy wielkich aspiracji. Maia Sobczak teorii poświęca niewiele miejsca, co całkowicie nie umniejsza wartości jej książki. O wiele cenniejsze są przepisy z duszą, które nasycić mogą wszystkich członków rodziny. Gotowanie stanowi tu bowiem połączenie pasji i miłości do bliskich.

Łatwo określisz trudność i czas przygotowania potrawy

Autorka obok każdej receptury odnotowuje stopień trudności i czas przygotowania danej potrawy. A wszystko to okraszone doskonałej jakości fotografiami autorstwa samej Mai Sobczak.

Kasza w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Mówi się o niej w kontekście zdrowia i prawidłowego odżywiania. Organizowane są również kampanie, promujące zalety włączenia tego cennego produktu do codziennej diety. Taki cel przyświecał kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”, której organizatorem była Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. Ambasadorką kulinarną uhonorowano Maię Sobczak.

Warto wspomnieć, że nazwisko Mai Sobczak już raz pojawiło się na rynku wydawniczym. Razem z Grzegorzem Łapanowskim przygotowała ona książkę „Szkoła na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny”, która stanowi zbiór ciekawych propozycji na codzienne posiłki, jak również zestaw cennych wskazówek.

„Qmam kasze, czyli powrót do korzeni” jest propozycją idealną dla ludzi świadomych wpływu jedzenia na organizm, którzy szukają inspiracji i nieszablonowych przepisów. To książka kucharska z duszą, której lektura stanowić będzie ciekawą wycieczkę w przeszłość.

Podsumowując. Qmam kasze to ponad 70 przepisów na lekkie i zdrowe dania dla całej rodziny. Co oczywiste wszystkie rodzaje kasz odgrywają tutaj główną rolę. Nie można pominąć też zdjęć – są wspaniałe.

Zobacz także

ciasto dyniowe w kawałkach

Kup teraz Qmam kasze na czytajwkuchni.pl za 29,93 zł zamiast 39,90 zł i zyskaj efektowny stojaczek na ksiązki kucharskie. Promocja trwa do 11.08.2016 🙂

Agnieszka Gotówka

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.