Spot promujący Fair Trade dostępny

W sieci pojawiły się dwa spoty promujące ideę Sprawiedliwego Handlu. Filmy zestawiają ze sobą zachodni styl życia z codziennością ubogich krajów Globalnego Południa.

Jak czytany na stronie internetowej Koalicji Sprawiedliwego Handlu: Spot powstał, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Sprawiedliwy Handel jest potrzebny. Dostępne są 2 wersje materiału. Pierwsza, trwająca pięć minut to dzień z życia trzynastoletniej Styrii pochodzącej z jednej z wiosek w Malawi.

Drugi film jest znacznie krótszy i zestawia ze sobą życie przeciętnego europejskiego dziecka z codziennością Styrii. Końcowe hasło spotów “Let Us Change for a Better Worlds” (“Zmieńmy Światy na lepsze”), które wypowiada już Styria, ma zachęcić do aktywnego wspierania ruchu Fair Trade i kupowania produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu.

Oto dwa spoty

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Klipy zrealizowane zostały przez firmę Symetria, która już po raz drugi podjęła temat związany z Fair Trade. Dwa lata temu wspólnie z telewizją RTL i muzykiem Mobym wyprodukowano spot o różnicach w zarobkach. Kręcony był w Indiach i Luksemburgu, a za scenariusz otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Sukuma Millennium Award (UNESCO).

Sprawdź więcej informacji na temat: Fair Trade

źródło: Koalicja Sprawiedliwego Handlu

Brak postów do wyświetlenia