Słodkie życie bez cukru – ruszył projekt

-tekst sponsorowany-

W Anglii jest Action on Sugar, w USA Sugarscience.com, z czeskiej inspiracji powstał film ‘Sugar Blues’, w Australii święci triumfy ‘That Sugar Film’. W Polsce pojawiła się pierwsza inicjatywa całościowego potraktowania chorobotwórczego i uzależniającego działania cukru, fizjologicznie oraz psychologicznie, w stosunku do dzieci, dorosłych, sportowców, a także seniorów.

Słodkie Życie Bez Cukru to projekt który powstał z inicjatywy Fundacji – Pożywienie Darem Serca. W samą inicjatywę zaangażowało się 20 ekspertów-wolontariuszy: lekarzy, dietetyków, psychodietetyków, psychologów, informatyków, grafików oraz praktyków żywienia. Patronatem projektu została Firma Primavika (www.primavika.pl), która od samego początku istnienia propaguję zdrowy styl życia. Podczas trwania akcji uczestnicy będą mogli wygrać produkty firmy m.in. masło bez dodatku soli i cukru czy też ketchup bez dodatku cukru.

Ruszy Słodki Tydzień Bez Cukru?

Celem projektu jest zebranie funduszy na platformie www.wspieram.to  dzięki który zrealizujemy Słodki Tydzień Bez Cukru – Twoje 7 kroków na drodze do zdrowia. Będzie to 7 dni wypełnionych wykładami, warsztatami, spotkaniami, konsultacjami – dostępnymi w wersji LIVE oraz ONLINE. Nowe jakości dla uczestników to wiedza, umiejętności, ale także radość i zabawa płynące z realizacji wspólnej idei w grupie ludzi o podobnych wartościach.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, to z prawdziwą radością przeznaczymy je na edukację prozdrowotną w przedszkolach i szkołach – warsztaty słodyczy bezcukrowych, interaktywne spotkania z dietetykami. Mamy już chętne placówki:)

Więcej o projekcie: www.słodkiezyciebezcukru.pl

Brak postów do wyświetlenia