Rzuchowa. Budują Centrum Produktu Lokalnego

 

Promocja produktów lokalnych i promowanie obszarów wiejskich, zwłaszcza obszaru Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała to cele Centrum Produktu Lokalnego, którego budowa właśnie się rozpoczęła.

Centrum Produktu Lokalnego znajdować się będzie w środku zespołu dworsko-parkowego we wsi Rzuchowa (Gmina Pleśna). Rzuchowa to wieś położona na trasie Tarnów – Nowy Sącz w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego (10 km od Tarnowa).

Jak czytamy na stronie internetowej grupy „OdRolnika.pl”, która jest inicjatorem projektu: „… powstanie nowoczesny, ale wpisujący się w krajobraz budynek Centrum Produktu Lokalnego o kubaturze blisko 400 m. kw., który będzie pełnić funkcje centrum kultury i turystyki”.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W Centrum Produktu Lokalnego ma znaleźć się sala konferencyjno-szkoleniowa na 60 osób i dwie mniejsze salki zdolne pomieścić odpowiednio 30 i 15 osób. W Centrum organizowane będą wystawy, degustacje, warsztaty, prelekcje, lekcje z prezentacjami multimedialnymi, projekcje filmów, konferencje, festiwale, spotkania tematyczne, kursy zdrowego gotowania i wiele innych.

W jednym z pomieszczeń zaplanowano urządzenie studia kuchennego na potrzeby promocji produktów lokalnych poprzez programy kulinarne. W Centrum Produktu Lokalnego znaleźć będzie można również informacje na temat produktów lokalnych.

Brak postów do wyświetlenia