Ryby mają głos – poradnik Klubu Gaja

Ryby mają głos – nowy poradnik konsumencki Klubu Gaja oprowadza nas po zagadanieniach związanych z połowami i zagrożeniami ekologicznymi związanymi z konsumpcją ryb. Jak wybierać ryby? O co pytać sprzedawców? Jakich oznaczeń szukać? – odpowiedzi na te pytania można znaleźć w przewodniku.

Klub Gaja radzi: Dowiedz się, które z ryb podawanych w restauracji czy smażalni lub sprzedawanych w sklepie są łowione przez polskich rybaków. Jeśli lubisz świeże ? sięgaj po te, które żyją najbliżej Ciebie. Takim postępowaniem zawsze pomożesz lokalnemu rybołówstwu. Zapytaj rybaka jaki jest wymiar ochronny dla gatunku, które kupujesz ? unikaj ryb małych, wiele łowionych ryb jest niewymiarowych i niedojrzałych płciowo. Zapytaj kiedy ryby danego gatunku mają okres ochronny ? nie kupuj wówczas ich świeżych ? najwyżej mrożone. To Ty konsumencie decydujesz o tym, jakie ryby jesz, dlatego Twój wybór wpływa bezpośrednio na rodzaj gatunków, który się poławia – piszą członkowie Klubu Gaja, we wstępie do publikacji.

Poradnik Ryby mają głos można pobrać ze stron Klubu Gaja.

Zachęcamy również do pobrania innego poradnika dotyczącego ryb: Jaka ryba na obiad, opublikowanego przez WWF.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

źródło: Klub Gaja

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia